Napęd DVD LG problem z odczytami płyt DVD

(Pzontek) #1

Witam wszystkich,

posiadam napęd DVD taki jak tu przedstawiony czyli LG DVD-ROM model DRD8160B i mam z nim następujący problem :frowning:

1. Napęd nie czyta rzadnych płyt DVD nagranych przez nagrywary (próbowałem na kilku wypalać w różny sposób, to samo) napęd po prostu w ogóle nie widzi włoży się płytę do niego a on nie reaguje.. a jak sie na niego kliknie to pisze żeby włożyć dysk. Napęd ten czyta jedynie płyty CD i tu nie ma dla niego różnicy gdzie wypalona itp.

Myślałem ze to kwestia biosu i postanowiłem go zmienić, ale tu zonk.. przekopałem cały net i nie znalazłem do niej biosu :frowning:

i tu prośba:

1 Czy ktoś orientuje się co jest przyczyną tego że naped nie czyta DVD,

2 jeśli to kwestia biosu to proszę podajcie jakiegoś linka z kąt można go ściągnąć bo przekopałem dosłownie wszystko i go nie znalazłem :frowning:

Dzięki za pomoc, pozdrawiam Paweł

(Damian) #2

Wydaje mi się, że mogła paść elektronika odpowiedzialna za odczyt DVD.

Proponuje sprawdzić napęd na innym kompie.

Jeśli problem będzie dalej występował, to niestety zostaje serwis.

(Pzontek) #3

sprawdzałem i działa tak samo :frowning:

ale zapomniałem o jednej rzeczy takie filmy z gazety na DVD to na nim idą, przepraszam zapomniałem tego ważnego szczegółu dodać

(Zielo1986) #4

z jakiego programu do nagrywania korzystasz ???

(Damian) #5

Czyli nie idą tylko te wypalane przez Ciebie ??

Możliwe, że zabrudzony lub słaby laser. Spróbuj go wyczyścic.

(Bary1986) #6

Moze nagrywasz w jakims dziwnym standardzie :?

(Pzontek) #7

To nie ma znaczenia próbowałem wielu pozatym wszystkie płytki jakie mi kumpel podrzuca nie dziłają, nawet film ze 100dniówki nie działał u mnie :frowning:

Co do tego użyć?? płyty czyszczącej ??

a nie sądzisz Damian ze to kwestia biosu skoro nie czyta tylko tych nagranych a nie masowo tloczonych ??

(Damian) #8

A było tak od początku ?? Jeśli nie, to raczej nie bios.

Tak, płyty czyszczącej.

(Pzontek) #9

Było tak od początku przynajmniej tak mój kolega twierdzi który jest posiadaczem, on sie tym nie przejmował ale w dobie nagrywarek DVD stwierdził ze trzeba cos z tym zrobić…

No ale biosu nie umię znaleść…

widzę ze czytamy ze zrozumieniem

(Kivanok) #10

… mam dokładnie taki sam problem… nieczyta wogule plyt DvD nagrancyh na nagrywarkach prywatnych… Sprawdzane na trzech roznych nagrywarkach i plyty u innych dzialaja…

Slyszalem ze ten DvD rom moze nie miec opcji czytania plyt DvD+R … ale mam nadzieje ze to nie prawda…

Prosze o jakies info bo jak kolega nie moglem znalezc dzialajacej wersji Biosu do tego DvD roma…

:evil: juz iwm co jest nie tak wszystkie te plyty byly w formacie “+” ktorego ten odtwarzacz DvD nie obsluguje… :-x

LG suck odradzam kazdemu korzystania z tej firmy … :-x