Napęd DVD LG problem z odczytami płyt DVD

Witam wszystkich,

posiadam napęd DVD taki jak tu przedstawiony czyli LG DVD-ROM model DRD8160B i mam z nim następujący problem :frowning:

  1. Napęd nie czyta rzadnych płyt DVD nagranych przez nagrywary (próbowałem na kilku wypalać w różny sposób, to samo) napęd po prostu w ogóle nie widzi włoży się płytę do niego a on nie reaguje… a jak sie na niego kliknie to pisze żeby włożyć dysk. Napęd ten czyta jedynie płyty CD i tu nie ma dla niego różnicy gdzie wypalona itp.

Myślałem ze to kwestia biosu i postanowiłem go zmienić, ale tu zonk… przekopałem cały net i nie znalazłem do niej biosu :frowning:

i tu prośba:

1 Czy ktoś orientuje się co jest przyczyną tego że naped nie czyta DVD,

2 jeśli to kwestia biosu to proszę podajcie jakiegoś linka z kąt można go ściągnąć bo przekopałem dosłownie wszystko i go nie znalazłem :frowning:

Dzięki za pomoc, pozdrawiam Paweł

Wydaje mi się, że mogła paść elektronika odpowiedzialna za odczyt DVD.

Proponuje sprawdzić napęd na innym kompie.

Jeśli problem będzie dalej występował, to niestety zostaje serwis.

sprawdzałem i działa tak samo :frowning:

ale zapomniałem o jednej rzeczy takie filmy z gazety na DVD to na nim idą, przepraszam zapomniałem tego ważnego szczegółu dodać

z jakiego programu do nagrywania korzystasz ???

Czyli nie idą tylko te wypalane przez Ciebie ??

Możliwe, że zabrudzony lub słaby laser. Spróbuj go wyczyścic.

Moze nagrywasz w jakims dziwnym standardzie :?

To nie ma znaczenia próbowałem wielu pozatym wszystkie płytki jakie mi kumpel podrzuca nie dziłają, nawet film ze 100dniówki nie działał u mnie :frowning:

Co do tego użyć?? płyty czyszczącej ??

a nie sądzisz Damian ze to kwestia biosu skoro nie czyta tylko tych nagranych a nie masowo tloczonych ??

A było tak od początku ?? Jeśli nie, to raczej nie bios.

Tak, płyty czyszczącej.

Było tak od początku przynajmniej tak mój kolega twierdzi który jest posiadaczem, on sie tym nie przejmował ale w dobie nagrywarek DVD stwierdził ze trzeba cos z tym zrobić…

No ale biosu nie umię znaleść…

widzę ze czytamy ze zrozumieniem

… mam dokładnie taki sam problem… nieczyta wogule plyt DvD nagrancyh na nagrywarkach prywatnych… Sprawdzane na trzech roznych nagrywarkach i plyty u innych dzialaja…

Slyszalem ze ten DvD rom moze nie miec opcji czytania plyt DvD+R … ale mam nadzieje ze to nie prawda…

Prosze o jakies info bo jak kolega nie moglem znalezc dzialajacej wersji Biosu do tego DvD roma…

:evil: juz iwm co jest nie tak wszystkie te plyty byly w formacie “+” ktorego ten odtwarzacz DvD nie obsluguje… :-x

LG suck odradzam kazdemu korzystania z tej firmy … :-x