Napęd DVD nie chce się zamknąć z przycisku

(Shadow Ciech) #1

Witam!

mam mały kłopot z napędem dvd.

Otóż napęd bez problemu otwiera się, czyta płyty, wszystko cacy, jednak: po otwarciu go, jest problem z jego zamknięciem.

Mianowicie napęd nie chcę się domknąć, i otwiera się tak, jakby coś go blokowało (np. jak coś przytniesz tacką, to się nie domknie i zaraz otworzy). Jeśli pomogę mu trochę siłą, to tacka się domyka i wszystko gra cacy, jednak z komputera korzysta kobieta i dla niej jest to problematyczne;/

Napęd leży rozkręcony, wyczyściłem go powierzchownie, żeby nic nie uszkodzić i nie mam pomysłu, co może być nie tak.

Jakieś sugestie?

(Liiv002) #2

To może być wina silniczka, który odpowiada za zamykanie i otwieranie tacki, ja mam podobny problem- u mnie nie mogę otworzyć napędu, używam igły, którą wkładam w otwór do otwierania awaryjnego, gdy chcę zamknąć muszę pomóc mu trochę. U mnie problem leży w słabo napiętej gumce recepturce między kółkami obrotowymi. Jeśli twoja tacka działa na gumkę to musisz ją wymienić lub skrócić.

(Shadow Ciech) #3

aj... szkoda, że nie ma tam czegoś takiego jak napinacz paska przy alternatorze;p

no cóż, napęd jest przekładany przy pomocy gumki, to fakt. Spróbuję go jutro podłączyć pod zasilanie przy rozkręconej obudowie i jeszcze porobię trochę testów.

(Agatonster) #4

keziu ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Shadow Ciech) #5

DONE my sensei

Wracając do tematu

Napęd po wyczyszczeniu i złożeniu zaczął się domykać. Nie wykluczone, że gdzieś miał luzy, lub po prostu faktycznie był zabrudzony, lub blokowała go obudowa.

DO ZAMKNIĘCIA.

POZDRAWIAM - KEZIU