Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje

Sprawa wygląda tak:

Od jakiegoś czasu napęd DVD niekoniecznie chciał ze mną współpracować (o ile dobrze pamiętam przestał po zainstalowaniu Baldur’s Gate :))

Uprzedzam pytanie: Tak, próbowałam wsadzać inny napęd do swojego komputera, bo myślałam, że mój jest kopnięty. Chyba nie jest, bo ten drugi, który wsadziłam też tak samo się zachowuje jak mój, czyli przez chwilę kręci płytą, a potem mogę się wypchać, bo nic się nie dzieje. Nie wiem czy coś źle podłączyłam czy co, bo napęd CD działa normalnie. Mam problem tylko z DVD i pomimo prób i główkowania, odpowiedzi nie znalazłam. Wszystko działa, otwiera się i zamyka normalnie itp., ale nie działa płyta, którą tam wsadzam. W ogóle się nie pokazuje. Nie wiem czy to coś da, ale pamiętam, że jakiś czas temu napęd trochę charczał przy uruchomianiu komputera - co mogłoby wskazywać na to, że coś się z nim dzieje, ale przeczy temu wsadzenie innego napędu, który przecież zepsuty nie był - i lampka migała jak szalona, dlatego odłączyłam tą kieszeń i próbowałam podłączyć teraz, bez rezultatu. W menedżerze urządzeń napędu nie widać w Stacje dysków CD ROM/DVD tylko w Stacje dysków, ale po kliknięciu prawym na Stacja DVD(F:) i przejściu w Sprzęt pokazuje się nazwa kieszeni WDC WD1600AAJS-00PSA0. Na moment system wykrył napęd (G:) i działał, ale zaraz znów zrobiło się to samo.

Ponadto po wciśnięciu “Wysuń ten dysk” napęd DVD nie reaguje w przeciwieństwie do napędu CD, który działa normalnie.

Pomimo, że płyta jest w kieszeni po dwukrotnym kliknięciu pokazuje się komunikat o tym, by coś do niej włożyć. To samo dzieje się w wypadku “Eksploruj”

Jeśli jest taka możliwość to sprawdź napęd DVD w innym komputerze (Wiem, że były podłączane 2 napędy do tego komputera, ale oba mogą być uszkodzone). Dodatkowo sprawdź, czy usługa “Wykrywanie sprzętu powłoki” jest uruchamiana automatycznie. Jeśli wcześniej nie było problemów to chyba można wykluczyć sprawę zworek.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.