Napęd DVD-RW po zamknięciu ponownie się otwiera

Witam, posiadam napęd DVD-RW Sony DW-G121A, swego czasu było ok. Jednak pewnego

dnia z napędem pojawił się problem iż miał ciężko się wysunąć i musiałem korzystać z

resetowania aby wyjąć tackę, później po włożeniu płyty napęd albo zaskakiwał i odczytywał płytę

lub też po wsunięciu się od razu próbował wysunąć co powodowało blokowani się go dopóki

znów nie użyłem igiełki żeby zresetować.

Po sporym okresie czasu postanowiłem wyjąć go i zajrzeć. Gumka była dosyć luźna, więc

przegotowałem ją w wodzie żeby się skurczyła. Efektem tego gumka coś tam się skurczyła i napęd

chodził płynniej, jednak problem był ten sam. Następnie spróbowałem ustawić “księżyc” ten plastik

z ząbkami w różnych kątach. Później okazało się że on służy do resetowania.

Na chwilę obecną napęd otwiera się bez problemu jednak jak go zamykam czy to z płytą

czy bez to on niby się zamyka (tacka się chowa), ale od razu się ponownie otwiera, tak że

praktycznie w ogóle nie odczytuje płyt.

Co poradzicie? Wirus to na pewno nie jest bo nie dawno miałem format i przed nim również się to działo.

Do naprawy też chyba raczej się nie opłaca oddawać?

Pozdrawiam.

Co to znaczy od razu?!? W ogóle nie zaskakuje czy zaskakuje na chwilę i się otwiera? Jak zamykasz napęd to jest takie charakterystyczne kliknięcie. Zamykasz napęd ręką czy za pomocą przycisku?

Zobacz tutaj, temat dość pokrewny: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic451723.html

Zaskakuje na chwilę, i niby chce już odczytywać płytkę i w tym momencie się wysuwa, zamykam za pomocą przycisku