Napęd dyskietek

Mam problem z napędem dyskietek:gdy chcę coś na niej zapisać lub ją odzcytać to wyskakuje mi ,że dyskietka jes chroniona przed zapisem.Wkładałem kilka dyskietek i nic… Dzieje sie tak od kiedy zamontowałem nowy napęd.Przy próbie zapisania bądź odczytania danych z dyskietki,ten komunikat pojawia się.Prosze op pomoc.Może coś w moich ustawieniach jest nie tak jak trzeba…? :frowning:

Witam.

Na dyskietce znajduje się w rogu mały kwadracik “okienko” z możliwością jego zamykania i otwierania. Jeżeli chcemy móc zapisywać i usuwać z dyskietki dane “okienko” to powinno być zamknięte, natomiast jeżeli wystapi komunikat, iż Dyskietka jest chroniona przed zapisem wtedy “okienko” to jest otwarte i nie możemy nic zapisywać i usuwać.

Jednak, w obu przypadkach powinna być możliwość odczytywania zawartości danej dyskietki. Jeżeli wogóle nie widzisz zawartości żadnej dyskietki sprawdź czy:

-Napęd jest prawidłowo podłączony

-Sprawdź w Biosie czy w pozycji “Standard CMOS Features” -> “Floppy Options” -> Floppy Drive A istnieje zapis o treści “1.44 MB 3 i 1/2”

Zakładam, że wszystkie dyskietki są sprawne.