Napęd i zepsuty komputer :p

Cześć ! Dzisiaj rano wstałem sobie i chciałem oddać się w całości grą konputerowym, ale oczywiscie przy wlaczeniu komputera i pokazaniu się znaku windowsa, który się zacinal wiedzialem tylko jedno format nieunikniony. Wsadzam płytkę windowsa ustawiam co trzeba w biosie i czekam żeby nacisnąć dowolny klawisz i nie znalazło płyty ?!?!??! No to przystapilem do działania wyciaglem napęd wyczyscilem itp itd. Patrzę, i dalej nie wyszukalo płyty + zrobił się taki niebieski ekran nie blue screen tylko wszystko w kolorzeniebieskim literki itp. Co robić kupić nowy napęd ? I co z tym niebieskim kolorem ? Proszę o pomoc:3

W tym dziale pierwszy wpis od góry masz opisane co trzeba wykonać.

" W jaki sposób założyć temat dotyczący Blue Screen of Death (BSOD) zwanym potocznie niebieskim ekranem śmierci? "

 

Podaj specyfikacje swojego komutera (płyta głowna, procesor, zasilacz ipt.).

O czym ty w ogóle gadasz ? xD Zaznaczylem, że to nie bluee screen tylko tak jakby patrzeć na ekran przez niebieskie okulary. I po co mam podawać specyfikacje komputera jal pytam tylko czy kupić nowy napęd ??

To sprawdź napęd w innym komputerze i nie marudź - jakiej odpowiedzi oczekujesz na tak postawione pytania?

Chcę zapytać czy coś innego może szwankować oprócz napędu ?

Popatrz, czy płytka z systemem nie jest uszkodzona.

Może; np. grafika, pamięci, płyta główna i inne . Ale od czegoś trzeba zacząć i jak koledzy zasugerowali, sprawdź stan płyty, użyj w innym komputerze, dotyczy też napędu. Sprawdź, czy inne płyty bootowalne, jak masz, nie tylko płyta z  Windowsem. Będą działać ,czy pojawią się takie same objawy. 

Zawsze możesz zrobić obraz płyty i przerzucić na pendrive, np. programem Windows 7 USB/DVD Download Tool.

Hej,

Jeśli chodzi o niebieski obraz na monitorze, to pierwsze, co trzeba sprawdzić, to podłączenie kabli do karty grafiki i monitora. Mogły się poluzować i stąd przekłamania w obrazie - szczególnie, gdy mamy do czynienia z podłączeniem analogowym, czyli poprzez D-Sub.

Pozdrawiam,

Dimatheus