Napęd nie czyta mi WSZYSTKICH płyt

Otóż mam taki problem , iż kiedy włożę do napędu płytę to ona mi się nie wczytuje , słyszę pracę napędu i powinien on działać jak należy , a system wykrywa napęd i pisze , że działa poprawnie . Kiedy włożę płytę z muzyką to w ogólnie jej nie czyta żadnej , ale kiedy włożę płytę z grą to słychać jak ją napęd uruchamia ale nic sie nie dzieje . Gdy wejdę w mój komputer to w stacji dysków pojawia się ta gra , którą włożyłem ale gdy na nią klikam pisze “E;/ nie można odnaleźć aplikacji” moge jedynie napisnąc na nią PPM i kliknąć otwórz wtedy pojawia sie zawartość płyty , ale tylko wtedy zawsze sama sie pokazywała . Nie wiem co z tym zrobić , dodam iż problem wziął się z ***** właczam rano kompa a tu nie działa.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

.

… a system operacyjny to … napęd to …

Hej,

Generalnie brak uruchamiania płyty to zapewne wyłączenie autouruchamiania. Myślę, że w tym przypadku pomocny będzie ten artykuł: http://x86.pl/wylaczenie-autouruchamiania-cd-dvd-usb-pendrive/.

Nieodtwarzanie płyt z muzyką - rozumiem, że chodzi o płyty CD-Audio - może oznaczać kończenie żywota przez nagrywarkę. Pytanie tylko, czy problem dotyczy wszystkich płyt CD?

Pozdrawiam,

Dimatheus