Napęd nie czyta płyt

Witam, mam problem z napędem, mianowicie, gdy wkładam płytę to zupełnie nic się nie dzieje…jeszcze niedawno normalnie nagrywałam płytę, a teraz nic… zero rekacji. zupełnie nie wiem co się dzieje…

szukałam podobnych problemów na forum, ale chodzi o to, ze w sumie problem wystąpił nagle… i nie wiem co jest jego przyczyną…

pomocy…:frowning:

Sprawa mechaniczna - moze sie odczepil w obudowie?

nic nie ruszałam… dodam ze komputer jest nowy… może z tydzień ma

Czy płyty nie są w ogóle wykrywane ,tzn w oknie Komputer nie ma ikonki płyty w napędzie i czy nie da się ,eksplorować zawartości płyty (prawy > eksploruj)

Sprawdź w Menu Start wpisz: menedżer urządzeń > uruchom > stacje cdrom > czy przy Twoim CD-ROM nie ma jakiegoś wykrzyknika ,jak jest > prawy myszki > właściwości i będzie kod błędu ,podaj ten kod.

w ogóle nie ma ikonki. nic sie nie pojawia… a jeszcze z godzine temu normalnie otwierało się przez autoodtwarzanie.

Sprawdzałaś w menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzyknika ?

…nie wiem czy ja to zle sprawdzam czy jak… ale nie widać urządzenia.

jak chce to zrobić przez uruchom… to są tylko dyski twarde… a nie cdrom

+screen z menedżera: http://i.imgur.com/EpAgC.png

Dodane 30.12.2010 (Cz) 17:23

sprawdze te kable…

Być może działanie jakiegoś programu spowodowało tą usterke, jak instalowałaś coś ostatnio to skorzystaj z przywracania systemu.

Żeby sprawdzić czy mechanicznie napęd działa wystarczy uruchomić jakąś płytę startującą (bootowalną) np. z Windowsem, Linkusem, programami narzędziowymi typu GParted, Hirrens, Acronis itp. Jak napęd wtedy zadziała to winny jest system. Wcześniej można też wejść do BIOSu i zobaczyć czy napęd jest widziany w nim.

W samym systemie prostym sposobem na sprawdzenie czy napęd w ogóle działa jest włożenie dowolnej płyty i obserwacja kontrolki napędu, jak zaświeci się chwilę po włożeniu płytki to jest ok. Tyle że ten sposób nie jest pewny w na 100proc.

wczoraj instalowalam i odinstalowałam DAEMON Tools Lite… może to przez to…

Oo to może być przyczyną, wirtualny napęd czyli ten daemon może kolidować z tym fizycznym szczególnie na Siódemce. Skorzystaj z przywracania systemu i przywróć system sprzed momentu zainstalowania tego Daemona. Nie mam aktualnie Win7 pod ręką ale jak wpiszesz w menu start przywracanie to myślę wyskoczy narzędzie przywracania systemu.

zrobiłam przywracanie… wyskoczylo ze może być błąd i nie do końca sie przywrócilo, wiec zrobie jeszcze raz z wyłączonym antyvirem. +jak włożylam płytke z nero… to niby ją “zauważył” ale nie przez autoodtwarzanie tylko przez mój komputer… a innej już nie

To jak nie zrobiłaś to zrób jeszcze raz przywracanie systemu, albo możesz spróbować wybrać wcześniejszy punkt lub przywrócić z trybu awaryjnego (F8 przy starcie systemu).

…tym razem przy włożeniu płyty przez chwile była ona widziana[w moim komp.]a przy otwarciu pojawil sie komunikat:

http://i.imgur.com/JhbTl.png

-screen

W menadżerze urządzeń są jakieś pytajniki żółte lub wykrzykniki? Jak są to odinstaluj napęd i po restarcie automatycznie się zainstaluje.

nic nie ma… .

http://i.imgur.com/2muKR.png

-screen

System przywróciłaś z jakiegoś punktu sprzed istalacji Daemona?

kable są ok… a płyt dalej nie czyta.

Dodane 30.12.2010 (Cz) 21:28

tak, system przywrócilam do paru dni przed daemonem.

Menedżer urządzeń rozwiń : Kontrolery IDE/ATA/ATAPI > klikając prawym myszki na KANAŁ IDE i wybierając właściwości zlokalizuj kanał pod który podpięty jest CD-ROM ,poznasz to po zakładce Ustawienia zaawansowane ,będzie ( o ile będzie ) info które wygląda mniej więcej tak:

Przechwytywanie_____.JPG

Typ urządzenia CD-ROM. Jak zlokalizujesz kanał CD-ROM kliknij prawym myszki i z menu wybierz- Aktualizuj oprogramowanie sterownika ,niech system wyszuka w sieci .Jak to nic nie da wybierz Odinstaluj restart systemu po restarcie nastąpi ponowna instalacja kanału i CD-ROM.

u mnie to wygląda tak : http://i.imgur.com/WhbDm.png

Nic nie rób .

Sprawdź co mają we właściwościach oraz wykonaj zrzuty ekranu właściwości/zaawansowane ATA 0 i ATA 1 i daj linki.