Napęd nie czyta płyt!

Standardowy problem- napęd nie czyta płyt (system oczywiście Win 7). Wiem, że było już kilka takich wątków, wszystkie przeczytałam jednak nie znalazłam rozwiązania mojego problemu. Mój sprzęt to ASUS N61VG. A problem wygląda następująco:

Po włożeniu płytki do napędu jest dźwięk czytania, a przy kursorze pojawia się znaczek płyty (wiadomo o co chodzi). Następnie jest dźwięk takiego… “rozpędu”, wydaje się, że za chwilę wczyta, ale nie. Ten “rozpęd” opada i znowu jakieś odgłosy i tak cały czas (raz czekałam pół godziny, więc raczej nie wczyta).

Próbowałam już wielu sposobów:

-laptop był reklamowany, jednak nie znaleziono żadnych uszkodzeń technicznych i zrobiono tylko reinstalację systemu (po dwóch dniach od odebrania, czyli dzisiaj, napęd znowu nie czyta)

-robiłam przywrócenie systemu, do momentu, w którym napęd czytał (wczoraj wieczorem)

-znalazłam jakąś poradę o wyłączeniu DMA, czy jakoś tak- to także nie pomogło.

-wyłączyłam i na nowo włączyłam urządzenie

Nie wiem już co robić. Czytałam, że może być coś z jakąś taśmą, ale w serwisie nie znaleźli niczego takiego. Ponowna reinstalacja systemu też raczej odpada, bo nic nie daje. Może odinstalowanie napędu i ponowna jego instalacja? Nie wiem. Proszę o pomocne odpowiedzi i z góry dziękuję :slight_smile:

Spróbuj załadować jakąś dystrybucję Linuxa - jak przeczyta, to wsadź tą samą płytę pod Windows 7 - jak nie przeczyta, to będzie to wina systemu, jak przeczyta - będziemy kombinować dalej :wink:

Morelaaa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może wymień firmware w nagrywarce, mi podczas problemów akurat z nagrywaniem płyt i samoistnym wysuwaniem taczki pomogło

Okej, działa, nie wiem na jak długo, ale na razie działa. Wystarczyło przeczyścić laser. Dziękuję za pomoc :slight_smile: