Napęd nie czyta płyt

Witam wszystkich. Otóż mam dziwny problem z dosyć nowym laptopem firmy Samsung, a mianowicie czasami, czy też co jakiś czas napęd nie czyta płyt (chodzi tu głównie o filmy dvd, oczywiście oryginalne), tzn. po włożeniu filmu czyta płytę i pojawia sie informacja bądź logo (to które jest przed menu filmu, chociaż też jakoś dziwnie wolno to się odtwarza albo wcale i jest samo logo) i już dalej płyty nie czyta.

 

A teraz uwaga, jeśli ponownie włącze komputer (uruchom ponownie) to wszytko działa bez zarzutu. I tak jest zawsze jak nie przeczyta płyty to wystarczy uruchomić komputer ponownie i działa.

Dodam, że przyczyna nie leży raczej po stronie napędu bowiem podłączyłem także do komputera inny zewnętrzny napęd dvd pod usb i była taka sama sytuacja. Oczywiście czasami od razu czyta płyty.

I tak się zastanawiam co może być przczyną bo wszystko podłączone dobrze jest, aktualizacje także, może antywirus coś blokuje? Czy to możliwe? Już sam nie wiem może macie jakieś rozwiązanie.

 

Pozdrawiam.

Hej,

A z jakiego antywirusa korzystasz? Próbowałeś sprawdzić, jak się zachowa odtwarzanie płyt, gdy antywirus będzie wyłączony?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam antywirusa firmy Norton, który dołączony był już z oprogramowaniem laptopa. Następnym razem od razu po włączeniu spróbuję bez anywirusa uruchomić i zobaczymy, ale czy możliwe jest aby to było przyczyną? Bo tam jest jakaś inteligentna zapora. Sprzęt na pewno jest dobry, bo z napędem zewnętrznym jest to samo.

Pozdrawiam.

Hej,

Tak, może to być wina błędnego działania antywirusa. Warto więc to sprawdzić.

Pozdrawiam,

Dimatheus