Napęd nie czytający płyt

Otóż, mam strasznie dziwny problem. Dotyczy on napędu który nie widzi płyt na Windowsie 7 x64 Ultimate jak także Enterprise i Professional. Jeżeli włożę płytę do napędu, to coś on tam potrybi, ale gdy wejdę w Mój Komputer i kliknę dwukrotnie na ten napęd w celu wejścia do niego to wyskakuje komunikat o treści:

Włóż dysk

Włóz dysk do Stacji Dysków G

Pomóż mi wybrać dysk

i napęd się wysuwa…

W dodatku na Windows XP napęd działa poprawnie. Problem tyczy się także napędów wirtualnych

Odinstalowywałem napęd przez Menedżer Urządzeń, aktualizowałem stery, instalowałem firmware, nic nie dało…

Dziwne jest to, że działa mi jedyny obraz NFS HP 2010, a już Stalker nie… gdy chcę wejść w ten dysk wirtualny to wyskakuje komunikat:

System Windows nie może uzyskać dostępu do tego dysku.

Dysk może być uszkodzony. Upewnij się, że na dysku jest używany format rozpoznawalny przez system Windows. Jeśli dysk nie jest sformatowany, przed użyciem musisz go sformatować.

A Ty się rozpisujesz o piratach :x

Menadżerze urządzeń jak wybierasz CD-rom, prawym myszki klikasz masz tam opcje włącz.

Spróbuj wgrać firmware.

PS: Podaj model/markę napędu dvd

Optiarc AD-5200A

Dodane 27.12.2010 (Pn) 17:55

Mimo aktualnego firmware, zaktualizowałem go, lecz nie przyniosło to efektów :frowning:

Wyczyść głowicę (laser) i sprawdź czy połączenie (IDE/SATA) jest dobrze podłączone

PS: Najpierw sprawdź taśmę, a później ingeruj w sprzęt

Dodane 28.12.2010 (Wt) 13:41

Jeżeli to Ci nie pomoże zapoznaj się z artykułem. Link poniżej.

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/diagnozacd.htm

Ale ziomek, sprawa jest taka, że po każdej zmianie na XP napęd działa, a na seven nie…

w7 oryginalny? :smiley:

Dodane 28.12.2010 (Wt) 14:03

Jeszcze jedno pytanie. Czy napęd dvd jest widoczny w biosie?

Jest widoczny w biosie.

Witam, u mnie jest ten sam problem. Uporałeś się z tym ?
proszę o odpowiedz bo tez już próbowałem chyba wszystkiego .