Napęd nie odtwarza płyt DVD

(Jan Szatan) #1

Panowie, zaraz chyba coś rozwale! Wkładam płyte dvd do napędu i nic mi sie nie pojawia.. wchodze mój komputer, nie pojawia sie ikonka dysku... pisze tylko napęd cd/dvd.. system jest czysty, nowo przeinstalowany(wprawdzie "okrojony" ale na normalnym też nie działa), napęd napewno obsługuje dvd, załączam screena: f5f1c22132d16fd2m.jpg

Mój napęd to: LG Combo HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B

i jeszcze dodoam ze jak włożę płytkę to przy kursorze pojawia sie obrazek płytki i zawiesza sie komp, dopiero jak wyciągne płytke to sie odwiesza... za wszelkie informacje z góry thx

(pavel9099) #2

może spróbuj odinstalować sterowniki i uruchomić ponownie lub przywrócić system 8)

(popula) #3

A sprawdzałeś w "Menedżer urżądzeń" -> stacja dysków (Twój dysk) ->Właściwości -> Stan urządzenia, co tam jest za opis. Jeżeli jest inaczej niż "To urządzenie działa poprawnie" to zaktualizuj firmware ze strony producenta. To powinno rozwiązać problem, ale nie musi :? Pozdrawiam.

(Jan Szatan) #4

Panowie: windows jest od nowości zainstalowany, więc nie mozna za bardzo przywrócić, po 2 mam okrojoną wersje więc nie można w ogóle przywrócić, kolejna sprawa odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo- nic nie daje, firmware mam najnowsze....

(Heniu133) #5

ASPI i DMA Poczytaj i zastosuj.

Jakaś żółć może jest w postaci ! ?

(Jan Szatan) #6

nie, wszystko z ASPI mam dobrze.... ktoś ma jakies inne pomysły?

(Angel1122) #7

Oo właśnie mi też napęd nie czyta płytek DVD a CD owszem, i właśnie wszedłem w nero żeby sprawdzić to ASPI i nie mam zainstalowane, mam nadzieje że po zianstalowaniu będzie działać :stuck_out_tongue:

(Heniu133) #8

Daj jeszcze screena z Nero InfoTool z zakładki configuration.

(Jan Szatan) #9

0bf2543724b23e32m.jpg

(Heniu133) #10

Odinstaluj kanał pomocniczy IDE w menedżerze urządzeń i restart. Po restarcie zainstaluje ponownie.

Ze wszystkimi płytkami tak jest? Tańszymi i droższymi?

Zobacz w podglądzie zdarzeń > zakładka system > z czasu włożenia płytki i zwiechy > powinno być w źródle cdrom > dwuklik i przepisz to co jest w opisie

(Jan Szatan) #11

Z kanałem pomocniczym ni ma bata, jak nie odtwarzał dvd tak nie odtwarza, a w dzienniku zdarzeń nie ma żadnego zdarzenia o tej godzinie... ja to sobie myśle że moze jednak jakaś mechaniczna usterka... każdej płyty dvd nie odtwarza, gorszej, lepszej, jedyne co odtwarza to oryginały...

(Heniu133) #12

Spróbuj jeszcze podłączyć spawarkę do innego kompa, spróbuj z innymi taśmami.

(Jan Szatan) #13

Nieee, odpada... mam plomby na kompie:/... trudno... poczekamy, zobaczymy...

(Martinrzuc) #14

=D> =D>

(Michal 33217) #15

no to oddaj na gwarancje jak masz plombe... co za problem?.. Nie rozumiem takich ludzi ..