Napęd nie odtwarza płyt DVD

Panowie, zaraz chyba coś rozwale! Wkładam płyte dvd do napędu i nic mi sie nie pojawia… wchodze mój komputer, nie pojawia sie ikonka dysku… pisze tylko napęd cd/dvd… system jest czysty, nowo przeinstalowany(wprawdzie “okrojony” ale na normalnym też nie działa), napęd napewno obsługuje dvd, załączam screena: f5f1c22132d16fd2m.jpg

Mój napęd to: LG Combo HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B

i jeszcze dodoam ze jak włożę płytkę to przy kursorze pojawia sie obrazek płytki i zawiesza sie komp, dopiero jak wyciągne płytke to sie odwiesza… za wszelkie informacje z góry thx

może spróbuj odinstalować sterowniki i uruchomić ponownie lub przywrócić system 8)

A sprawdzałeś w “Menedżer urżądzeń” -> stacja dysków (Twój dysk) ->Właściwości -> Stan urządzenia, co tam jest za opis. Jeżeli jest inaczej niż “To urządzenie działa poprawnie” to zaktualizuj firmware ze strony producenta. To powinno rozwiązać problem, ale nie musi :? Pozdrawiam.

Panowie: windows jest od nowości zainstalowany, więc nie mozna za bardzo przywrócić, po 2 mam okrojoną wersje więc nie można w ogóle przywrócić, kolejna sprawa odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo- nic nie daje, firmware mam najnowsze…

ASPI i DMA Poczytaj i zastosuj.

Jakaś żółć może jest w postaci ! ?

nie, wszystko z ASPI mam dobrze… ktoś ma jakies inne pomysły?

Oo właśnie mi też napęd nie czyta płytek DVD a CD owszem, i właśnie wszedłem w nero żeby sprawdzić to ASPI i nie mam zainstalowane, mam nadzieje że po zianstalowaniu będzie działać :stuck_out_tongue:

Daj jeszcze screena z Nero InfoTool z zakładki configuration.

0bf2543724b23e32m.jpg

Odinstaluj kanał pomocniczy IDE w menedżerze urządzeń i restart. Po restarcie zainstaluje ponownie.

Ze wszystkimi płytkami tak jest? Tańszymi i droższymi?

Zobacz w podglądzie zdarzeń > zakładka system > z czasu włożenia płytki i zwiechy > powinno być w źródle cdrom > dwuklik i przepisz to co jest w opisie

Z kanałem pomocniczym ni ma bata, jak nie odtwarzał dvd tak nie odtwarza, a w dzienniku zdarzeń nie ma żadnego zdarzenia o tej godzinie… ja to sobie myśle że moze jednak jakaś mechaniczna usterka… każdej płyty dvd nie odtwarza, gorszej, lepszej, jedyne co odtwarza to oryginały…

Spróbuj jeszcze podłączyć spawarkę do innego kompa, spróbuj z innymi taśmami.

Nieee, odpada… mam plomby na kompie:/… trudno… poczekamy, zobaczymy…

=D> =D>

no to oddaj na gwarancje jak masz plombe… co za problem?.. Nie rozumiem takich ludzi …