Napęd nie potrafi odczytac środka plyty (czasem się udaje)

Witajcie. Mam w zestawie napęd o dość dziwnej przypadłości. W większości (80-85% przypadków) napęd nie potrafi odczytać środka płyty ( mniej więcej patrząc po liczbie plików). Powiedzmy, że chce skopiować dane na dysk z płyty - kiedy dochodzi mniej więcej do środka płyty obszar jakoś 40-60% zapełnienia płyty) napęd mieli, stuka i próbuje kopiować - przy kopiowaniu wcześniejszych plików, transfer spada do rzędu b/s i wisi, przy próbie kopiowania tylko tych plików nie rusza w ogóle, ciągle oblicza ilość danych do skopiowania. Testowałem na kilku rożnych płytach i efekt jets ten sam, więc to nie wina płyt. Co ciekawe napęd nagrywa płyty poprawnie, coś jest jedynie z odczytem i to w tym podanym obszarze. czasem (bardzo rzadko) odczyt jets prawidłowy - jakieś sugestie?

Sprawdź inny soft. Isobuster


Po zainstalowaniu kliknij wersja podstawowa, żeby korzystać z wersji darmowej. Ustaw program i zacznij kopiować.

Powiem Ci, że próbowałem tak: Unstoppable Copier, Total Commander, TeraCopy i Windowsowo - sprobuje i tym - moze łyknie, kto wie. Przy poprzednich wszędzie ten sam efekt.

Tak, tylko wersja płatna isobustera odzyskuje, a darmowa podczas kopiowania tylko wyświetla powiadomienia w razie uszkodzeń nagrań, ale to też istotna informacja.