Napęd nie wczytuje płyt CD/DVD ( nie zmigrowano urządzenia)

Witam. mam problem z napędem CD/DVD rom. urządzenie jest wykrywalne przez Windows 10 lecz nie widzi/wczytuje płyt (płyty dvd są oryginalne)

Pytanie, czy to tylko problem systemowego oprogramowania do napędu, czy coś z napędem.
Przetestuj - czy isobuser widzi zawartość płyt? Pisze nz stronie producenta, że do windows 10, a na DP tylko do windows 8, ale to chyba ta sama wersja, tylko nie aktualizują opisów.


Po pobraniu instaluje się normalnie, a po zainstalowaniu w pierwszym oknie na dole w prawi będzie do kliknięcia “Wersja podstawowa”. To wtedy ma się okrajaną free, ale do odczytu, otwierania i kopiowania - wystarczy. ustaw dokładnie i korzystaj.

w tym czasie zdążyłem wymienić napęd. dalej ten sam błąd. IsoBuster nie wykrywa zawartości nośnika. też odinstalowałem sterowniki, nie pomogło. Napęd który oryginalnie był w komputerze to Samsung SH-216 Ver. FB
szukałem też sterowników by zainstalować manualnie lecz nie jest łatwo znaleźć igły w stogu siana:)

Pobierz snappy driver


Wypakuj, potem klikaj w sterowniki do tego komputera. Poczekaj, aż pobierze stery do Twojego komputera, ale potem do instalacji zaznaczaj po dwa. Może znajdzie do napędu. Program nie spamuje.

Spróbuj dowolnej płytki bootable (np windowsa),czy to nie wina systemu.

nic nie pomogło.
może te informacje w czymś pomogą
nazwa/model komputera to:
Medion erazer i720000 512Gb SSD (jest tez model z mniejszym dyskiem SSD)
Model: PC MT 20
Type:MED MT 8157N
MED S/N: 1C1810010020026
MSN: 10021120

pobierałem tez sterowniki ze strony Medion, bez efektu.
botowanie sprawdzałem z oryginalnym Windows Vista i XP tez nie botuje z windowsa i … ( w biosie przestawiałem na cd/dvd jako pierwszy Bot lecz nic nie pokazuje przy starcie komputera)

Przyczepiłbym się do płyt.

byle jaką płytę wkładam oryginalna, instalacyjna, czy też nagrywana muzyka, filmy na Blu-Ray czy DVD … (nie posiadam pirackich płyt) jakieś inne propozycje co może być przyczyną? zdążyłem w tym czasie przywrócić system bez zmian…

jakieś inne propozycje? może ktoś podlinkować sterowniki do tego modelu ? ( (TSSTCorp) Samsung SH-216 FB )