Napęd nie wczytuje płyt CD/DVD ( nie zmigrowano urządzenia)

(adamek199024) #1

Witam. mam problem z napędem CD/DVD rom. urządzenie jest wykrywalne przez Windows 10 lecz nie widzi/wczytuje płyt (płyty dvd są oryginalne)

(Bogdan_G) #2

Pytanie, czy to tylko problem systemowego oprogramowania do napędu, czy coś z napędem.
Przetestuj - czy isobuser widzi zawartość płyt? Pisze nz stronie producenta, że do windows 10, a na DP tylko do windows 8, ale to chyba ta sama wersja, tylko nie aktualizują opisów.

Po pobraniu instaluje się normalnie, a po zainstalowaniu w pierwszym oknie na dole w prawi będzie do kliknięcia “Wersja podstawowa”. To wtedy ma się okrajaną free, ale do odczytu, otwierania i kopiowania - wystarczy. ustaw dokładnie i korzystaj.

(adamek199024) #3

w tym czasie zdążyłem wymienić napęd. dalej ten sam błąd. IsoBuster nie wykrywa zawartości nośnika. też odinstalowałem sterowniki, nie pomogło. Napęd który oryginalnie był w komputerze to Samsung SH-216 Ver. FB
szukałem też sterowników by zainstalować manualnie lecz nie jest łatwo znaleźć igły w stogu siana:)

(Bogdan_G) #4

Pobierz snappy driver

Wypakuj, potem klikaj w sterowniki do tego komputera. Poczekaj, aż pobierze stery do Twojego komputera, ale potem do instalacji zaznaczaj po dwa. Może znajdzie do napędu. Program nie spamuje.

(gregor23) #5

Spróbuj dowolnej płytki bootable (np windowsa),czy to nie wina systemu.

(adamek199024) #6

nic nie pomogło.
może te informacje w czymś pomogą
nazwa/model komputera to:
Medion erazer i720000 512Gb SSD (jest tez model z mniejszym dyskiem SSD)
Model: PC MT 20
Type:MED MT 8157N
MED S/N: 1C1810010020026
MSN: 10021120

pobierałem tez sterowniki ze strony Medion, bez efektu.
botowanie sprawdzałem z oryginalnym Windows Vista i XP tez nie botuje z windowsa i … ( w biosie przestawiałem na cd/dvd jako pierwszy Bot lecz nic nie pokazuje przy starcie komputera)

(Bogdan_G) #7

Przyczepiłbym się do płyt.

(adamek199024) #8

byle jaką płytę wkładam oryginalna, instalacyjna, czy też nagrywana muzyka, filmy na Blu-Ray czy DVD … (nie posiadam pirackich płyt) jakieś inne propozycje co może być przyczyną? zdążyłem w tym czasie przywrócić system bez zmian…

(adamek199024) #9

jakieś inne propozycje? może ktoś podlinkować sterowniki do tego modelu ? ( (TSSTCorp) Samsung SH-216 FB )