Napęd nie widzi zawartości płyty

Witam!

Nie wiem czy odpowiednio określiłem mój problem w temacie, bo sprawa jest następująca: Znajomy wypalił mi płytę (Jest to nośnik Verbatim DVD+R DL) wrzucam ją do mojego napędu (Plextor PX-810SA) i… nic. Windows nic na niej nie widzi, tak jakby była to czysta płyta. #-o

tak, czasem się tak zdarza, sam nie wiem dlaczego. Spróbuj na bootowalnym linuxie (darmowo dołączany do gazet LINUX) albo na innym napędzie…

Jak to “czasem się tak zdarza” …?

Zrozumiałbym gdyby płyta była marnej jakości, albo sprzęt stary ale płytka ok! napęd mam jeden z lepszych więc co jest grane? Dodam że sprawdziłem tą płytę u dwóch innych znajomych i wszystko było w porządku, czyli jest wypalona poprawnie…

może jakieś inne propozycje.

Podłącz inny napęd do swojego kompa i sprawdz czy odczyta.

Wtedy będziesz wiedział czy to wina twojego systemu, czy napędu.

Ewentualnie wgraj najnowsze FirmWare do swojego napędu i spróbuj po tym odczytać płytę.

btw // winna może być sama taśma, niekoniecznie napęd.

Nie tylko, że się zdarza ale nawet w niektórych przypadkach tak właśnie musi być. Jeżeli nagrasz np. tzw. dysk startowy to pliki na takim dysku są umieszczone w tych sektorach które windows “nie widzi” czyli płyta będzie jakby “czysta”. Przy tworzeniu płyty bootowalnej też niektóre pliki są umieszczane w tych sektorach. Nic nie piszesz co miało być nagrane na tej płycie dlatego trudno powiedzieć czy wszytko jest w porządku czy też nie.

Dobra dobra… Plextor PX-810SA jest na sata i połączenie jest ok!

Poza tym żadnych cudów na tej płycie nie ma! Dziesięć plików archiwum WinRAR-a i nic poza tym…

No i ?

Zrób tak jak napisałem, a jak nie chcesz stosować się do porad to już Twój problem.

Spoko! Szczerze to pierwszy raz zetknąłem się z czymś takim dlatego poruszyłem ten problem tutaj. Owszem czasem zdarza się że płyta nie hula, ale to raczej coś się żle wypali albo napęd jest jakiś starszy i sobie nie radzi, albo rzeczywiście jakiś kabelek jak tu kolega nadmienił, ale coś takiego to pierwszy raz… (bo chodzi o tylko tę jedną płytę i to tylko u mnie)

Chciałem się po prostu dowiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Trudno będę musiał się pobawić i zamontuję jakiś inny napęd, albo wypalimy ponownie.

Dzięki za próby pomocy… I pozdro! :piwo: