Napęd odmawia posłuszeństwa

Witam.

Laptop z napędem (nagrywarką) TS-L633A , który przestaje czytać płyty CD,DVD jak również ich nagrywanie. Nie był on często eksploatowany. Ostatnio chciałem coś nagrać, zobaczyć z płyty i pojawił się problem. Pierwsza myśl to aktualizacja firmware. Niestety nie potrafię jej znaleźć. Na stronie producenta Asusa bo laptop mam z tej firmy, nie ma. Numer seryjny napędu TS-L633A wersja firmware AS00 wskazuje po wyszukaniu na Samsunga. Na stronie też nie ma tej wersji :frowning:

Proszę mi doradzić co mam robić, gdzie znaleźć aktualizację? Może to mi pomoże?!

System 32 bit.

Pozdrawiam.

Ja bym odinstalował go,a następnie restart.System sam znajdzie sterowniki,zwłaszcza jeśli masz SP2.Chyba.że jest uszkodzony,sprawdż czy go widzi BIOS.Może czyszczenie płytą…?

Miałem ten napęd , ten typ tak ma :?

Na dole tego tematu klik!

Działanie urządzenia jest poprawne. Sterowniki aktualne. Tak pisze w Menadżerze urządzeń.

Znalazłem taki firmware http://www.firmwarehq.com/download_1796 … 3.zip.html jednak nie wiem co to ODDFM.

Poza tym boję się instalować coś jak nie jestem pewien że zadziała lub całkiem przestanie funkcjonować. Nie wiem czy to jest napęd ze Samsunga?! Poza tym wszystko pasuje…

Smiało :smiley:

Tego się nie da zepsuć , najwyżej wyrzuci że niepoprawny firmware :smiley: