Napęd optyczny nie jest wyświetlany w eksploratorze plików

Pomóżcie nwm co robić próbowałem odinstalować i zainstalować dysk i nic to nie dało, a także instalowałem sterowniki.

Napęd optyczny? To wygląda raczej na dysk twardy.

Kliknij prawy na Komputer i wybierz zarządzaj, następnie zarządzanie dyskami.

A jeśli chodzi o napęd optyczny to nie wiem. Na pewno go masz?

przepraszam pomyliłem się

Tak mam… raczej go miałem już go nie ma działał 4 lata i dobrze było 0 problemów, a teraz nic… nawet złego screena wysłałem bo z dysku twardego

acha.

*aha

Przed chwilą próbowałem tego wpisując w konsolo, ale też nic nie pomogło: reg.exe add “HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0” /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

A coś więcej? System operacyjny (W10)? Model laptopa? Laptop się otwiera (tacka działa)?

Windows 8.1, E1-571G, nie wysuwa się.

Jak się nie wysuwa to raczej jest zepsuty, sterowniki nie mają tu znaczenia.

2 tygodne temu był wyświetlany, ja już nic nwm…

Wyjmij go i włóż, może styku nie ma.

spróbuję, ale chwile jeszcze pomajstruje przy hkey_local_machine

Acer, tak? Postaram się na logikę: czy jak coś nie dostaje prądu (nie otwiera się), to będziesz to naprawiał w Windowsie? Uszkodził się, albo nie jest poprawnie wpięty w zatokę w laptopie. Wyciągnij napęd (przy wyciągniętej baterii) i wsadź ponownie. Poszukaj, może pod spodem jest jedna śrubka od demontażu DVD.
EDIT
Wyjmij baterię i zdemontuj DVD: 1:36. Wsadź ponownie, przykręć śrubkę, zobacz czy coś to dało (czy da się go otworzyć przyciskiem po włączeniu do prądu).

Ogarnę to w serwisie komputerowym gdyż nie mam żadnych przyrządów by go rozebrać i na rozbieraniu kompów za dobry nie jestem.

Na pewno nie masz śrubokręta?

Jasne, zrozumiałe jak nie masz pewności to serwis - tu jednak jest jedna śrubka.

Dziękuję wam za pomocą, ale dzisiaj czasu nie mam, chociaż już wiem że ten problem tkwi wewnątrz.

Dziękuję Ci zadziałało wyjąłem i włożyłem, i działa znalazłem śrubokręt.