Napęd optyczny nie reaguje

Witam, mam problem z napędem optycznym, a mianowicie podczas gdy włożę jakakolwiek płytę to napęd nie czyta płyt. W biosie napęd jest wykrywany. Dodam, że wcześniej, gdy włożyłam płytę to napęd bardzo głośno działał i przy okazji system się zawieszał. Co może być nie tak?

Fizyczne uszkodzenie. Zdarza się w najlepszej rodzinie.

To na pewno jakieś uszkodzenie mechaniczne wewnątrz napędu. Koszt nowego napędu CD ROM to rząd zaledwie dwudziestu złotych.

to niedobrze. Muszę naprawić bład, a do tego jest niezbędna płyta, a pendrive niestety odpada :confused:

Zawsze możesz użyć napędu w innym urządzeniu (o ile w ogóle takowe posiadasz :wink: ) i przegrać płytę na jakiś nośnik.

Właśnie dziś zgrywałam na pena windowsa, ale coś nie pykło. Potem jeszcze spróbuje innego windowsa zgrac.
A napęd to na pewno musi być uszkodzony. Na poczatku myślałam, że to wina ustawień autoodtwarzania, bo grzebałam trochę tam, ale raczej sie myliłam. Dzieki wielkie za pomoc :slightly_smiling_face:

A jaki masz błąd z tym windowsem?

Spróbuj wyczyścić optykę lasera.

Bootmgr is compressed. Ale wiem jak to naprawić :wink:

Tak samo myślałam, że to jest wina lasera. Chociaż ten napęd też ma już swoje lata.

https://www.wondershare.com/disk-utility/fix-bootmgr.html?gclid=CjwKCAjw0tHoBRBhEiwAvP1GFVo0rFrn_PS9d2TYodVE-mbsE_OyARvkVGeU8YlXxFSIITvGqv3eJhoC7IsQAvD_BwE :slight_smile: