Napęd optyczny

Witam !

Dzisiaj z bardziej radością niż smutkiem stwierdziłem, że mój napęd optyczny przestałdziałać :slight_smile:

Trzeba więc coś zakupić. Jako, że mój kompik to starożytny Compaq Deskpro EN Series, a tam jest takie powyginane miejsce na CD-ROM, a pozatym zapewne niedługo nadejdzie czas wymiany całego komputera, więc postawnowiłem zakupić napęd zewnętrzny.

Bardzo spodobało mi się to.

Proszę napiszcie czy to dobra rzecz, czy nie (zalezy mi, aby było tanio) i czy w połączeniu z moim komputerem 350 Mhz z 192 MB RAMu to będzie żyło jak xXx przykazał, czy to nie ma na to wpływu.

Dzięki i pozdrawiam.

jezeli masz kasiorke to bierz fajny i porządny sprzęcior

Troszkę niejasno napisałeś, ale przypuszczam, ze chodzi o to, ze ta nagrywarka jest wporzo. Czy słusznie ?

A masz USB w standardzie 2.0 bo wątpie ze USB 1.1 podziągnie taki sprzęcik.

A jak sprawdzić jakie jest USB ? Bo aparat i mp3 działają bez problemu.

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 11:22

Menedżer urządzeń/Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej/

-Główny koncentrator USB

  • Uniwersalny kontroler hosta Intel 82371AB/EB PCI do USB

Panel sterowania->System->Sprzęt->Menedżer urządzeń->Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.Jeżeli będzie pisało:

Uniwersalny kontroler hosta-to znaczy że pracuje w standardzie 1.1

Uniwersalny"rozszerzony"kontroler hosta-to oznacza standard 2.0 8)

A jest tam napisane tak:

Haha, czyli nici z nagrywareczki ?

tzn. nie tak do końca nici, jeśli się na nią uprzesz to nie ma sprawy, tylko że transfer danych będzie wolniejszy niż przy USB 2.0

z drugiej strony jak kupisz ten sprzęcik to narazie będzie on działał na starym kompie w standardzie USB 1.1 a jak kiedyś zmienisz komputer na nowszy to będzie jak znalazł

Ale napewno będzie działało ? Nie chcę wywalić trzech stów żeby leżały gdzieś w szafie.

Pozatym jak wolniej będzie w porównaniu z USB 2.0 ?

Jeżeli chcesz aby działało w pełni (tzn. chcesz miec pewnosc, ze bedzie dzialac) to kup kontroler usb.

Kontroler ten wsadzisz w złącze pci na płycie głównej i zyskasz kilka złącz usb. Kontrolery nie są drgogie (cena zazwyczaj zależy od ilości portów na nich). Najtańsze są już za jakieś 20 zł.

AVACS Kontroler USB 1.1 2+0

zawsze mozesz przecież napisać e-maila przed kupnem z zapytaniem o USB do tego sklepu aby się upewnić (wręcz jest to wskazane), w opisie co prwda nic nie pisze że pracuje na USB 1.1, dlatego dowiedz się od nich

i jeszcze odpowiedź na drugie Twoje pytanie odnośnie prędkości USB

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/ … 48258.html

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 12:41

M530 a może zdecydowałbyś się na LG

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23158

niezawodny sprzęcik i dobra firma, lepsze prędkości i parametry, w końcu kilka złotych więcej a sprzęt masz bardzo dobry i niezawodny

od kiedy pamiętam używam napędów i nagrywarek LG i nigdy mnie nie zawiodły, w testach też wypdają znakomicie

Niestety nie :frowning: Brak kasy. Te “kilka złotych” jest dość dużą barierą.

Już wysłałem zapytanie do nich.

Powinno dzialac tylko ze wolniej niz z 2.0 ja mam 1.1 w kompie a i tak wszystko dziala jak powinno

pendrive drukara pad kable do fona ITP :wink:

czyli jak tylko potwierdzą moją wypowiedź to bierz bez zastanowienia