Napęd Pioneer 112D 18X Dual Layer - wolna praca

Mam problem z moim napędem, to nowy komputer lecz zauważyłem ze dość długo (dłużej niż na innych komputerach) zgrywa coś z płyty na dysk komputera, robi to strasznie wolno, a do tego niektórych plików ogóle nie może skopiować z płyt. Inne oto pliki wieszają sie odtwarzane z napędu.

Autostart także uruchamia sie po długim czasie i nie zawsze.

Omawiane płyty są raczej w bd. stanie (nieporysowane itp) i działają bez zarzutu na innych komputerach.

Mój napęd to Pioneer 112D 18X (Beige)Dual Layer, i jeśli ktoś kojarzy o co może chodzić proszę o jakieś wskazówki jak sie z tym uporać.

Komputer (system) działa bez zarzutu.

1.Kiedy ostatni raz czyściłeś napęd ??

2.Wykonaj aktualizacje firmware.

  1. kompa mam od 2-3 tyg wiec przez ten czas napęd był używany b.rzadko - dlatego teraz dopiero zauważyłem problem.

  2. słyszałem o tym - jak to uczynić ?

rtyu ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

TU MASZ OPIS

Aktualizacja firmware w każdym napędzie przebiega inaczej, a tu masz ogólne informacje ----------> http://www.cdrinfo.pl/artykuly/aktualiz … trona3.php

ok drogę już teraz znam ale czy to napewno to ? komp jest na gwarancji i nie chciał bym jej utracić, przez ewentualną nieudana próbę aktualizacji firmware, a z opisu wnioskuje, że można równie dobrze “przedobrzyć”.

Inna kwestia to taka ze wątpie czy w ewentualnym serwisie beda sie zagłebiali w aktualizacje.

Jeśli komputer jest na gwarancji to nie polecam aktualizacji firmware. Zawieź na serwis i oni niech trochę pogłówkują.

nie chce zanosic kompa do serwisu - bo jakoś nie wierze w ich “moce” i nie chce im kompa zostawiać, znajomy mi podpowiada ze Pioneer ma gwarancje zewnętrzna - czy to prawda i co to jest ?

Czy Pionerr ma taki typ gwaranci to nie wiem.

Triniti888 co radzisz?

viewtopic.php?f=2&t=218024

zajrzyj tu.

thx