Napęd Pioneer DVR-215D nie czyta pustych płyt

Witam. Nie dawno zakupiłem komputer z nagrywarką dvd Pioneer DVR-215D. Od kilku dni mam problem z nagrywarką. Mianowicie, nie czyta mi ona czystych płyt DVD. Gdy włożę czystą płytę, gdy tylko ją załaduje to komputer przestaje reagować. Tak jakby płyta ciągle była odczytywana. Nie da się w tym czasie włączyć żadnego programu. Gdy uruchomię jakikolwiek program, nie pojawia się. Gdy natomiast wyjmę płytę, komputer natychmiast się odwiesza i aplikacje się uruchamiają. Gdy chcę nagrać jakąś płytkę, np. w nero i wsadzę ją do napędu, aplikacja nero przestaje odpowiadać. Wyjęcie płyty rozwiązuje problem. Czy wiecie co to może być? Dodam, że na tym forum prosiłem o radę w sprawie konfiguracji komputera i doradzono mi właśnie tą nagrywarkę. Od początku nie byłem z niej zadowolony - długi czas dostępu do dysku, głośna praca, a napęd miał być idealny. Jestem prawie pewny, że to nagrywarka się uszkodziła i że trzeba ją dać do serwisu. Niestety taka sprawa długo trwa i mogę zostać bez nagrywarki, dlatego najpierw wole wiedzieć co myślicie o tym problemie.

PS. Dodam, że z odczytem CD/DVD nie ma żadnych problemów. Dziś jakoś mi się udało nagrać płytkę dvd-rw gdy wybrałem opcję kasowania przed nagraniem i nagrana jest dobrze.

egonek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

egonek , zaaktualizuj firmware nagrywarki. Jak to nie pomoże to napisz :slight_smile:

  1. dobrze Ci doradzono, Pionki bardzo dobrze nagrywają płyty

  2. idealnych napędów to nie ma

  3. ile czasu czekasz po włożeniu czystej DVD?

Firmware w nagrywarce był już w najnowszej wersji. Podczas aktualizacji firmware’u wywala komunikat, że

moja nagrywarka posiada najnowszą możliwą wersję.

Po włożeniu płyty czekam ok.15 sek aż płyta zacznie się kręcić z maksymalną prędkością. Potem zatrzymuje się po około 20 sek i przestaje ją czytać.

A, że tak zapytam jakie to płyty ?? Coś ala no-name, blue-pop, esperanza, thinx i podobne temu wynalazki ?? :>

Próbowałem zarówno tanie PLATINUM jak i troche droższe TDK. Nie długo spróbuje jeszcze płytę Verbatim.

Dziś odkryłem, że wina nie leży po strony nagrywarki tylko po stronie sterowników sata, tylko nie wiem dlaczego. Wcześniej używałem

dwóch systemów operacyjnych Windows Vista x64 i Windows XP x86 (32bit). Wszystko działało dobrze. Ostatnio sformatowałem dysk

i zainstalowałem ponownie XP 32bit. Nie wsadzałem przez jakiś czas pustych płyt, nic nie nagrywałem. Dopiero później gdy chciałem nagrać płytkę zauważyłem, że komp się wiesza i jej nie wykrywa. Myślałem, że to coś w systemie namieszane. Postanowiłem zainstalować system od nowa, tym razem viste 32bit. Znowu było to samo. Pomyślałem więc, że to może być coś z nagrywarką. Później doinstalowałem sobie viste 64bit. Zaraz po zaistalowaniu postanowiłem nagrać płytkę. Wsadziłem ją do napędu i ku mojemu zdziwieniu, wykryło ją. Postanowiłem pozostać na viście 64bit. Zacząłem normalną pracę. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i…wiadomo co. Wsadzam płytkę, nie wykrywa jej. Dopiero teraz zauważyłem, że to wina sterowników, ale dlaczego? Dodam, że zawsze instalowałem sterowniki z oryginalnej płyty dołączonej do płyty głównej i na wszystkich systemach było OK. To dlaczego teraz nie jest?