Naped /tmp jest niegotowy lub nieobecny

Podczas aktualizacji ubuntu z wersji 10.10 do 11.04 zabrakło prądu kiedy aktualizację się instalowały i teraz pojawia się taki komunikat Naped /tmp jest niegotowy lub nieobecny. proszę o pomoc

Jeśli aktualizację robiłeś przez synaptic, wejdź do katalogu /root/.synaptic/log/ - tam przechowywane są w plikach nazwy pakietów, które były instalowane. Przeinstaluj je.

ale nie mogę w ogóle otworzyć systemu

A tryb awaryjny działa?

nie też ten sam błąd w terminalu

Uruchom live-cd, zamontuj partycję systemową. Sprawdź czy katalog /tmp istnieje. Jeśli nie, to go utwórz z prawami root:

sudo su

potem

mkdir /tmp

Jeśli to nic nie da - wąŧpię żeby mogło pomóc (brak i utworzenie /tmp), nie pozostaje Ci nic innego jak świeża instalacja 11.04 bez formatowania /home.

no to instaluje tylko nie mam na płycie 11.04 muszę zaczynać od 10.04 i aktualizować po kolei

Lepiej ściągnij za pośrednictwem live-cd wersję 11.04, nagraj na płytę CD/DVD-RW i instaluj od razu najnowszą wersję. Ubuntu nie jest dystrybucją ciągłą i nie zaleca się upgrade z wersji na wersję sposobem podmiany repozytoriów.

Ale jak sciagne najnowsza wersje to nie chce mi dzialac jadro

Dodane 29.04.2011 (Pt) 18:41

a na trybie awaryjnym teraz zaczelo pojawiac sie takie cos

.naped /jest niegotowy fsck z pakietu util-linux-ng 2.17.2

/der/sda8 zawiera system plikow z bledem

/der/sda8 niedolaczony i-wezel 2573107 trzeba recznie uruchomic fsck

sory nie mam polskich znakow

Dodane 29.04.2011 (Pt) 18:42

jak biore instalacje ubuntu tego co mam na plycie to jest ze jest zaistalowany ubuntu 11.04 i windows xp