Napęd zawiesza system

Zawiesił się przy włączonym DMA jakieś 20 minut temu. :confused:

Zaraz spróbuję.

EDIT:

Pytanko - instalować z SPTD?

Tak z sptd bo inaczej nic z wirtualnego napędu nie będzie ,a to chyba nie w tym tkwi problem.

Gdzieś widziałem że problem może występować w przypadku posiadania starszych wersji StarForce - to takie zabezpieczenie .

http://www.star-force.com/support/drivers/ tu dostępne jest narzędzie do aktualizacji sprawdzania stanu oraz wersji ,w przypadku posiadania, i osobne do usuwania.

Dobra, zainstalowałem Daemona z SPTD, DMA się nie wyłączyło. Teraz włączę napęd i zobaczymy, czy się zwiesi. StarForce nie mam wcale na komputerze.

Pasowały by zaglądnąć głębiej - potrzebne składniki :wink: -

Autoruns > File > Save > powstaje plik AutoRuns.arn.

Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu - Aplikacja oraz System > Akcja > zapisz wybrane zdarzenia > zapisujesz .

Dzienniki.evtx i Autoruns.arn pakujesz i wstawiasz ,możesz założyć hasło i np podesłać hasło chętnym do analizy.(jak coś to wyślij mi na pw)

Hasła nie ustawiam - nie ma tam chyba nic specjalnego :smiley:

http://www.filesonic.com/file/873324214/Zawieszający_napęd.rar

Powiem Ci że problem jak dla mnie jest deczko skompilowany , błędy uruchomia usługi ,powtarzające się błędy COM+ ,powtarzający się błąd ładowania sterownika cdrom ,plus do tego dziwne resztki sterowników + ??\C:\Windows\system32\XDva359.sys - zazwyczaj usuwany i klasyfikowany jako niebezpieczny ,plus według mnie bałagan w kodekach…Nie wiem czy ma to wszystko jakiś związek .Dla mnie to nie do ogarnięcia .Znasz forum fixitpc.pl i picasso :wink: załóż tam wątek. Dołącz logi według instrukcji+link do tej paczki z dziennikami i autoruns.

Z własnego doświadczenia - sprawdź czy z wtyczką zasilania napędu jest wszystko w porządku. Miałem b.podobne objawy z napędem BD - okazało się że przejściówka zasilania, wetknięta we wtyk molex, nie kontaktowała na jednym złączu.

Problem w tym, że na wyłączonym w systemie napędzie jest to samo, a wtedy chyba to nie działa, prawda? Czy może się mylę?

Tak dla potomnych jak by ktoś miał takowy problem że co jakiś czas zawiesza się komputer i dostęp do dysków wydaje się wolniejszy komputer działa tak trochę jak by zamulony i zazwyczaj zawiesza się jak cos chcemy zrobić z CD-ROM czy tam DVD też tak miałem głowiłem się i w moim przypadku wina leżała po stronie wirtualnego dysku należy odinstalować wszystkie programy i sterowniki od owych dysku w menadżer urządzeń nie ma być widać ani jednego wirtualnego sprzętu. Czasem bywa tak że czegoś nie da się odinstalować można to zrobić  uruchamiając komputer w trybie awaryjnym lub skorzystać z CCleaner lub Revo Uninstaller Pro. Po tym restart komputera i powinno wszystko śmigać. I oczywiście możemy zainstalować s powrotem program wirtualnego dysku np UltraISO , IsoBuster itp