Napedy nie czytaja niektorych plyt

Wgralem firmware updatetowalem naped i dalej nic. Odlaczylem nawet kable od napedu i dalej nie czyta. O co moze chodzic??? Chcialem wgac windowsa od nowa moze by to cos pomoglo ale plyty windowsa tez nie czyta. pomozcie bo nie wiem co robic. Moj naped to LG GSA-4163B i naped dvd LG DRD 8120B. Moj email to ziomal_120@poczta.onet.pl

Może po prostu Twój napęd nie odczytuje takich rodzajów płytek :mrgreen:

:wink: jak naped moze nie odczytywać plytek ktore sa oryginalne (zakładam ze winda = oryginal)

co do tematu:

przyczyna:

(1) pewnie brudna soczewka

(2) lub rozregulowany laser

rozwiązanie: płyta czyszcząca soczewke (1) lub serwis (2)

tez mi sie tak wydaje ale ja bym postawił na rozregulowany laser moze rokręc ja jesli nie jest na gwarancji i delikatnie patyczkiem kosmetycznym wyczysc wszystkie elementy.

Ach sorry :oops: Nie docztyałem do końca :oops: Myślałem, że chodzi mu o płytki np: dvd-; dvd+

PZDR :wink:

czy to stało się agle

Witam ja mam podobny problem komputer pochodzi z Anglii i jest to mniej wiecej ten model nie mogłem znaleźć mojego to podaje z przybliżonymi parametrami, w głównej mierze różni się kolorem tutaj daje LINK

No więc komputer czyta mi płytki tylko z filmami ma problemy nagrałem na płyte dvd-r kilka filmów DivX normalnie w folderach. Gdy natomast tą płyte wkładam do tego komputera to on widzi że płyta jest zajeta ale nic na niej nie widzi próbowałem przez kilka programów nero/alkohol/power dvd myslałem że płyta może być wadliwa nagrałem ją kilka razy na innych nośnikach i efekt był ten sam. Podobnie jest z “pirackimi” filmami dvd większości mi nie czyta. Zastanawiam się czy nie jest to spowodowane angielskim windwsem xp ponieważ mój kolega kupił sobie laptopa również w Anglii i ma ten sam problem co ja.

Czy mam przeinstalować xp jednak wolałbym tego nie robić bo windows jest oryginalny i nie mam z nim żadnych problemów z update’ami tak jak dotychczas miewam je na pc stacjonarnym z backupem na pokładzie.

Pozdrawiam i z góry jestem wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

EDIT: Lazikar ( Ukryto linka pod napisem) Wstawianie tak długich linków jest zabronione.

No więc komputer czyta mi płytki tylko z filmami ma problemy nagrałem na płyte dvd-r kilka filmów DivX normalnie w folderach. Gdy natomast tą płyte wkładam do tego komputera to on widzi że płyta jest zajeta ale nic na niej nie widzi próbowałem przez kilka programów nero/alkohol/power dvd myslałem że płyta może być wadliwa nagrałem ją kilka razy na innych nośnikach i efekt był ten sam. Podobnie jest z “pirackimi” filmami dvd większości mi nie czyta. Zastanawiam się czy nie jest to spowodowane angielskim windwsem xp ponieważ mój kolega kupił sobie laptopa również w Anglii i ma ten sam problem co ja.

Czy mam przeinstalować xp jednak wolałbym tego nie robić bo windows jest oryginalny i nie mam z nim żadnych problemów z update’ami tak jak dotychczas miewam je na pc stacjonarnym z backupem na pokładzie.

Pozdrawiam i z góry jestem wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

Jak już pisałem problem nie występuje również u mnie i nie czyta tylko określonych płyt a nie wszystkich i na stacjonarnych pc odczytuje je normalnie a na tym desktop pc i lapotopie kumpla nie widzi tych samych płyt a nie ze różnych.