Napędy Sony DRU-800A oraz LiteOn 1673/1693

(Mich Al) #1

witam

Chciałbym zakupić wreszcie nagrywarkę i mam na oku ten model:

Napęd DVD+/-RW Sony DRU-800A DL Retail

Prędkość zapisu:

DVD+R (Double Layer) 4x

DVD-R(Double Layer)4x

DVD+R (Single Layer) 16x

DVD-R(Single Layer)16x

DVD+RW 8x

DVD-RW 8x

CD-R 48x

CD-RW 24x

Metody zapisu: Track at Once, Session at Once, Packet Writing, Multi session, Disc at Once,Fixed Packet, Variable Packet, Track Reservation, Incremental, Restricted Overwrite, Single/Multi Border

Formaty zapisu: CD Digital Audio, CD-TEXT, CD EXTRA, CD-ROM, CD-ROM XA, Video CD, CD-R, CD-RW, DVD+R(DL/SL), DVD+RW, DVD-R/RW, DVD-ROM, DVD Video

Czas dostępu dla CD: 110 ms

Czas dostępu dla DVD: 105 ms

Niezawodność MTBF: 70 000 godz.

Pojemność pamięci podręcznej: 2 MB

Interfejs: ATA/ATAPI

Technologia Power-Burn Conformed

Gwarancja: 2 lata

Cena z VAT 289zł

Co o nim sądzicie??

PS. Mam dosyć starą (ok 4 lata) płytę główną Gigabyte GA-7IXE4. Nigdy nie aktualizowałem biosu (i wolał bym tego nie robić). Czy moja płyta obsłuży tą nagrywarkę ??

(Yole) #2

a czemu by nie ?

(JNJN) #3

Nie powinno być problemów.

Jak coś to niestety aktualizacja biosu płyty.

(Coris Latex) #4

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy wybrałeś dobrą nagrywarkę, to spójrz tutaj:

http://rankingi.chip.pl/ranking_16682.html

(Mich Al) #5

A co sądzice o napędach LiteOn - SOHW-1693S i LiteOn - SOHW-1673S ?? Ten drugi podobno lubi robić błędy ?? Czy to prawda ?? Jednak interesuje mnie głównie model 1693.

pozdrawiam

(lazikar) #6

Jak dla mnie kicha.

Miałem przyjemność ostatnio spotkac ten naped. Nie polecam. :?

(Damian) #7

Czytaj :slight_smile:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/liteon_s ... _recenzja/

(Yole) #8

Lite on dobra firrma mam w domu zwykła nagrywake i Dvd . i nie narzekam poza ty sonny wykorzystuje (prawie zawsze )optyke od lite-ona wiec ... poco przepłacac :slight_smile:

ale jak chciałbys dobra nagrywarke to kup sobie Nec'a

(Mich Al) #9

To chyba dorzuce te kilkadziesiąt złotych i kupie sony dru 800. A może miał ktoś jakieś nieprzyjemne doświadczenia z tym modelem (lub jego poprzednikiem dru 720)??

(Spectatorx) #10

Przy nagrywarkach DVD jest ważna aktualizacja BIOS-u, bo tak naprawdę jeszcze nie są za bardzo dopracowane-nowe technologie :wink:, ale podobno nagrywarki Lite-On są bardzo dobre. Sam używam modelu Lite-On SOHW-1653S, regularnie aktualizuje mu BIOS (pobieram z polskiej strony http://www.liteon.ab.pl) i jakoś nie mam z nią problemów. Aktualizacji BIOS-u się nie obawiaj-to wygląda jak instalacja programu w kompie.

Prawda jest jedna-DVD zostało trochę za szybko wypuszczone do użytku publicznego, mogli najpierw dopracować tą technologię do takiego poziomu jak CD [(albo nawet Floppy 3,5" :-)] i dopiero pokazać pełną moc! !!

"Jakość nagranej płytki nie zależy od hardware, ani od software lecz od ludzkiego umysłu (HUMI)."-powiedział Spectator

DVD Recording Show-u mnie w domu, minimum raz dziennie!-jestem uzależniony od nagrywania i kopiowania płytek :slight_smile: