Napedy w Viscie

Nie dzialaja mi napedy DWD.W menadzerze urzadzen sa oznaczone wykrzknikiem.Numer bledu 39.Aktualizowalem sterowniki i nic.Co moze byc przyczyna i jak sobie z tym poradzic?Jeszcze dzisiaj rano bylo wszystko ok. :frowning:

Zainstaluj Deamon Tools jak nie pomoze to zainstaluj InterVideo Home Theater ( i nie uzywaj poprostu zainstaluj ) I napisz czy pogmolo.

Niestety nie pomoglo.System dalej nie widzi napedow.

uruchom Edytor rejestru i wejdź do klucza:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

W nim zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń.

Po restarcie nagrywarka/napęd CD lub DVD powinny być dostępne bez żadnych problemów.

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 19:25

PS… to jest spowodowane oprogramowaniem służącym do nagrywania płyt CD/DVD. Aplikacje tego rodzaju instalują często między sprzętem a systemem operacyjnym dodatkowy sterownik napędu, który powoduje występowanie konfliktów i w rezultacie może prowadzić do zniknięcia nagrywarki z okna Mój komputer.

Niestety jeszcze sie nie udalo.Problem w tym ze mam viste dopiero pare dni i po niemiecku,a na dodatek jeszcze nigdy nie kombinowalem w rejestrze.Dzieki za pomysla ,popracuje nad tym i dam znac co i jak :slight_smile:

No więc wciśnij klawisze " Windows + r " Wyskoczy Ci tabelka uruchom tam wpisz polecenie " regedit " i wyskoczy Ci okno rejestru a tam juz po lewo w drzewku znajdź wpisu…HKLM to w rozłożeniu HKEY LOCAL MACHINE i jego rozwin i znajdz tamto jak napisalem wyzej. I rowniez czekam na rezultaty czy pomoglo.

JESTES WIELKI.Naprawde wielkie dzieki :lol: .Znalezlem tam tylko LowerFilters,usunolem go i restarcie jest wszystko OK.Jeszcze raz wielkie dzieki.Masz u mnie duzego browara :slight_smile:

Przyczyna pojawienia sie tego nieporzadanego klucza rejestru byla instalacja softu od kamerki internetowej Herkules.Instalacja przebiegala prawidlowo ,system nie dal zadnego ostrzerzenia ze ten soft jest niekompatybilny,a co wiecej potwierdzil ze kamerka zostala zainstalowana i dziala OK.Kamerka jednak nie dzialala, a system przestawal widziec napedy.Wykonalem to dwa i zawsze z takim samym skutkiem.