Napełnianie zaschniętych kartridży

Witam !!

Właśnie doszedłem do wniosku, że potrzebuję ponownie zacząć używać mojej drukarki. Mam drukarkę lexmark z 601 i chcę w niej napełnić kartridż 27(czarny). Nie byłoby w tym żadnej filozofii gdyby nie fakt, że nie było on od dawna używany i są w nim resztki atramentu. Prawdopodobnie wydrukowane i tak zostało wszystko co mogło, bo już kiedyś na nim praktycznie nic nie mogłem wydrukować z powodu braku tuszu. Teraz pytanie: jeżeli jest tam zaschnięty tusz, to da rady jakoś go napełnić, czy muszę nastawić się na nowy ?

Z góry dzięki za pomoc.

jeżeli uda Ci się “odmoczyć” głowicę drukującą i przepłukać zbiornik - to i owszem…

użyj denaturatu - raczej tzw “białego”

są firmy które “udrażniają” głowice drukujące (w kartridżach i nie tylko) przy pomocy pod- (lub nad-) ciśnienia…

Bo w zestwie jest jeszcze taka fioletowa buteleczka z napisem Cleaning Liquid, co to jest ?

http://druknet.pl/default.aspx?mid=24

jeśli tusz wykończyłeś do zera i odstawiłeś do wyschnięcia to raczej nie masz już szans na odzyskanie cardridga…

nigdy nie można tak robić, mimo że jest to roztwór projektowany z myślą o wysokich wahaniach temperatur, zmiennej wilgotności to wciąż jest to płyn na bazie wody i dość szybko odparowywuje, a tym bardziej jego znikome ilości w głowicy pozostawiając jedynie cząstki stałe zatykające dysze

aczkolwiek możesz próbować je odetkać…

ale na przyszłość: zawsze napełniaj tusze natychmiast po ich wykończeniu :stuck_out_tongue: