Napięcia a obudowa


(Vandaal) #1

Witam, mam pytanie, czy zdjęcie obudowy z kompa ma jakiś wpływ na napięcia?


(Mlajtner) #2

na cyrkulację powietrza,a efekt ?


(Drojek15) #3

Wpływ na napięcia ma tylko zasilacz, zdjęcie obudowy powoduje zmniejszenie cyrkulacji powietrza przez co sprzęt się bardziej grzeje gdyż powietrze rozchodzi się w każdym kierunku a nie w tym co powinno. Poza tym gdy ściągniesz boczną ściankę to dostaje się do kompa więcej kurzu który też znacznie podnosi temperatury podzespołow


(Vandaal) #4

No bo mam problem: komp jak jest w stresie(tzn. np jak gram w jakąś gre, albo oglądam filmy) to się wylącza, i potem albo resetuje i wlącza sie normalnie, albo jak próbuje go włączyc to dochodzi do pewnego etapu rozruchu i potem kolejny reset… jak odczekam jakiś czas to da rade go normalnie włączyc. Natomiast problem ten nie pojawia się, kiedy obudowa jest zdjęta… slyszalem, że resety te moga być winą zasilacza, ale jeżeli zdjęta obudowa nie wpływa na napięcia, to ja już niemam pojęcia o co może chodzić…


(Jerzyborkowski) #5

Zdejmij wentylator z radiatora na procesorze i odkurz radiator . To samo zrób z radiatoram na karcie graficznej (jeśli masz).


(ak6) #6

Prawdopodobnie przegrzewa ci się komp. Z tą cyrkulacją, o której pisali koledzy wcześniej nie do końca tak jest. Ma na to wpływ wiele czynników takich jak ułożenie przewodów i taśm wewnątrz komputera, czy otwór, którym zasysane jest powietrze jest nie zasłonięty lub nie za mały, czy komp nie stoi wciśnięty w jakąś dziurę. W twoim wypadku prawdopodobnie cyrkulacja wewnątrz kompa jest nie wystarczająca lub nie prawidłowa a zdjęcie obudowy poprawia nieco chłodzenie.

Prawdą jest, że komp powinien być raczej zamknięty. Możesz poprawić cyrkulację powietrza układając dobrze przewody i taśmy. Dbając o to aby otwór, którym dochodzi powietrze do wnętrza kompa nie był zatkany (najczęściej jest to dół przedniego panelu). Możesz odsunąć kompa od ściany lub innej przeszkody, która utrudnia odpływ powietrza z tyłu komputera. Możesz przesmarować łożyska wentylatorów i przedmuchać radiatory. Możesz w końcu dołożyć dodatkowe wiatraki - jeden na przednim panelu drugi na tylnej ściance.

Wszystko to pomoże pod warunkiem, że winą jest przegrzewanie się komputera - a wszystko na to wskazuje.

Pozdrawiam.


(Drojek15) #7

Przeczyść wentylatory i sprawdź podzespoły, zacznij od zasilacza potem ram, karta grafiki. Posprawdzaj też kondensatory na płycie czy nie są wypukłe, a sprzęt kręcony? Jak tak to może przesadziłeś z OC?