Napiecia i Obroty procesora

Witam mam sprzęt
asus crosshair iv formula
fx 6300 + cooler nie BOX
2x4gb ddr 1600mhz
gtx 650 1gbit msi
Zasilacz 500wat Pentagram

Chciałbym się dowiedzieć czy napięcia są dobre przez program HWMONITOR podam foto

I następne pytanie jak mam ustawić obroty na procesorze
TURBO
STANDART
SILENT
MANUAL
Na Disabled mam 2500 RPM ale wyje wiatrak
Sporo gram i czy ustawie np na STANDART czy on sam podniesie RPM ? czy zostanie przy 1000 RPM

Proszę o odpowiedz

A coś się dzieje? wygląda OK - niektóre odczyty mają przekłamania.

Obroty - metoda prób i błędów - ustaw na początek standard i będzie regulował obroty w zależności od temperatury CPU .

Podaj jeszcze informację na temat zasilacza.
Jak na moje oko, to napięcie 3.3 masz odrobinę za niskie (ale mogę się mylić).
Pomiar napięć najlepiej wykonać multimetrem, a nie odczytem z “czujników”.
Napięcia 12V, 5V, 3.3V sa napięciami podawanymi bezpośrednio z zasilacza i większe odchylenia od normy oznaczają z reguły problemy z zasilaczem.

Jeżeli chodzi o ustawienia obrotów wentylatora procesora, to wszystko zależy od tego, jak chcesz wykorzystywać komputer. Oprócz chłodzenia, rozchodzi się tutaj o kulturę pracy chłodzenia. Jeżeli będziesz “katował” komputer, to możesz przełączyć na TURBO. W trybie normalnego użytkowania możesz ponownie przełączyć na STANDARD.

Zasilacz 500wat Pentagram
Czy nie padnie mi komputer przez te odrobinę napięcia ?? te +3.3v od czego jest ??

Do pomiaru napięć zasilacza stosuj miernik napięcia.

http://forum.benchmark.pl/topic/78009-pomiar-napięć-na-zasilaczu/

Na linii +3.3 V widać przekłamanie odczytu.

Napisze ze nie ma żadnych tak zwanych zwiech ani bluescrenow i restartow chodzi bez problemu czy te poniżej napięcie 2.788v spowolni komputer czy go spali ? Wole się zapytać bo na razie jest brak funduszy na zasilacz markowy

Proszę o odpowiedz

Napisałem, wrzuć tu jeszcze screen z najnowszej Aida64, zakładka komputer i czujnik zobaczymy jak tu odczytuje.

Ale do tego potrzebny miernik napięcia.

Foto

Dzięki za szybka odpowiedz jestem spokojniejszy

Tutaj wszystko wygląda w porządku.
Jeżeli chcesz rozwiać wątpliwości raz a dobrze, to wykonaj pomiary multimetrem.
Wtedy będziesz miał 100% pewności. Natomiast, jeżeli komputer działa bez zarzutu, nie sprawia żadnych problemów, to możesz zaniechać dalszych badań :wink:

Jeżeli chodzi o ustawienia chłodzenia to różnica między nimi jest jedynie w krzywej temperatury do obrotów.
Na ustawieniu standard też wejdzie na najwyższe obroty chłodzenie, ale nieco później - będzie większa tolerancja na dany zakres temperatur.