Napięcia i temeratura komputera

Nie wiem czasem czy nie mam problemów z napięciami bo czasem kopnie prądzik dotykając obudowy, może coś dotyka w środku ale jeszcze nie sprawdzałem najpierw dam screen i jak będzie wszystko w porządku to zajrzę do obudowy :

http://i35.tinypic.com/synp7d.jpg

Napięcia na moje oko dobre. Tak samo, jak temperatura procesora.

Myślę, że “kopnięcie” prądu podczas dotykania obudowy jest normalnym objawem, bo u mnie i u znajomego również się tak dzieje.

Jest to zjawisko dość często spotykane ale nie koniecznie normalne. Przyczyną tego może być:

  1. Brak uziemienia (bolca w gniazdku podłączony do instalacji PE) - sprawdź jak jest u Ciebie.

  2. Przebicie pochodzące od zasilacza.

Ciekawe od kiedy dobre napięcia??

Na 2.5 1.92 to dobre?? :wink:

Według mnie napięcia mają za duże odskoki :stuck_out_tongue:

Jaki posiadasz zasilacz??

Jeżeli jakiś nie markowy to wymień :smiley:

Polecam:

OCZ, corsair, bequiet(ten szczególnie), chieftec(bez serii GPS bo to niewypał), huntkey

Odrzutowe obroty wentylatora na procesorze,napięcia niestabilne +12—1.54 V.

hmm… no to mógł bym zmniejszyć trochę albo coś z tym zrobić ?, a zasilacz mam Modecom 500W

diadax ,

Przeniesione z działu Problemy.

Podłączyć komputer do gniazdka z uziemieniem/zerowaniem. Jeśli nie masz w instalacji przewodu “PE” (uziemienia) bolec łączy się w gniazdku z przewodem “zerowym” (tym który nie jest pod napięciem, powinien być niebieski ale różnie z tym bywa więc trzeba sprawdzić za pomocą próbnika neonowego).

Najlepiej wezwij elektryka z uprawnieniami.

Modecom MC, Feel, czy Premium? Jeżeli te 2 ostatnie, to może być to wina zasilacza. Dosyć często widzę Feele, które mają chwilowe przebicia na obudowę.

Posiadam MC

A i czy może to być od tego, że dosyć dziwnie to zabrzmi ale mam listwę w powierzy czyli wisi na kablu podtrzymując resztę wiem, że to głupio wygląda ale nie miałem innego wyjścia

Napięcia mierzy się miernikiem, a nie programami/w BIOSie, które to bardzo często przekłamują wartości. Zresztą masz przykład, jakbyś miał takie napięcie realne na linii +12V, komputer z pewnością by nie działał, gwarantuję :wink:

Nie powinno tak być, ale nie powinno to też spowodować pojawienia się napięcia na obudowie. Choć sprawdź, czy bolce w listwie nie są czasem pod napięciem (przy odłączonych wszystkich urządzeniach, w szczególności komputerze, od listwy). Jeśli tak - listwa ma przebicie i jest do wymiany. Ale to bardzo mało prawdopodobne.

Po prostu komputer jest urządzeniem wymagającym uziemienia i nic na to nie poradzisz.

“Kopanie” obudowy na pewno nie jest związane z zawyżonymi napięciami na płycie głównej, bo najwyższe napięcie, jakie wewnątrz komputera (za wyjątkiem zasilacza) można spotkać to 12V.

Ewentualnie może to być jakieś przebicie w zasilaczu, ale wtedy na obudowie raczej byś miał pełne 230V, a więc nie byłoby “mrowienia”, tylko spore i niebezpieczne “kopanie”.