Napięcia/temperatury. Czy wszystko jest u mnie ok?

Witam. mam pewien problem z napięciami zasilacza. oto screen z napięciami i temperaturami

http://img40.imageshack.us/img40/4118/beztytuub.jpg

Pozdrawiam

yyyy napięcia +12V dostają tylko 5V, to stanowczo za mało! Należy to przestawić w BIOSIE. Procek ma trochę za wysoka temp. Ale masz chyba lapka- jeżeli tak, to nie ma powodów do paniki.

yy jak przestawić ? o ile mi wiadomo takich rzeczy nie można sobie przestawiać ? nie mam “lapka” tylko normalny 6 letni PC.

Zacznij zbierać na nowy. :wink: Moim zdaniem jeżeli do teraz się nic nie stało z komputerkiem. To możesz być spokojny. :slight_smile:

powiem krótko, zasilacz jak najszybciej do wymiany!

ale to już nie mój problem. starszy chciał wiedzieć czy wszystko ok. powiem że nie ok. choć sam o tym wiedziałem nalegał abym się upewnił na forum. a co do nowego kompa właśnie go składam. jeszcze zasilacz i go mam. Pozdrawiam

no, w sumie nie musisz kupować nowego kompa, wystarczy nowy sam zasilacz i wentyl.

słucham ? nie muszę ? ty tak sądzisz bo nie znasz parametrów tego kompa. kompa składam nie dlatego że mam kitowy zasilacz. Dlatego iż nie mogę na nim pracować. włączę winampa i użycie procesora 100%

no nie wierze, że jest taki słaby :open_mouth: Podaj jego parametry. ja też mam starego kompa jako zapasowy i na nim przy doborze odpowiedniego softu, na procku 2.00Ghz śmiga bardzo szybko i stabilnie.

athlon 2000+, ECS-L7VTA2,1 GB 200 mhz, palit geforce 4 mx 64 mb,zasilacz marbit 320 w, 80 gb

Everset zawsze przeklamuje ; ) u mnie na linii 12v pokazuje 8v :S, jakis noname masz zasilacz, kup modecoma mc-350, masz viste czy nakladke na XP?

koleś ma Viste, widać po ikonie, chociaż na 100% pewny nie jestem.i ty się dziwisz że masz wolnego kompa! Jeżeli to Vista lub nakładka-to właśnie one zamulają system! Zainstaluj czystego XPeka, zmień w nim wygląd na klasyczny, wyłącz kompzycje, i komputer będziesz szybki i sprawny…

mam normalną viste. polubiłem ten windows…

no to jest oczywiste, że komputer chodzi wolno jeżeli instalujesz Vistę na kompie z 2 GHz i 1GB-co z tego że 1 GB jak 200Mhz, to są bardzo wolne ramy. Przecież ten komputer nie może pracować poprawnie. Jeżeli nie masz XPeka, to może jakieś distro linuxa zainstaluj i będzie chodzić OK.

sam się dziwie jak tak dobrze chodzi :slight_smile: jest to dla mnie dziwne. lecz ten komputer daję rodzicom. Oni i tak tylko nasza klasa, przelewy, nieraz youtube. więc do tego starczy. a co do ram to jest to kość 400 mhz. lecz mobo ogranicza ją tylko do 200 mhz.

…najlepiej sprawdzić miernikiem, a jak nie to w biosie. Everest często przekłamuje, u mnie też dziwnie wskazuje odkąd zainstalowałem Viste 64bit…

2s650t4.jpg

Witam , nie będę zakładał następnego tematu więc powiedzcie mi czy u mnie jest wszystko w porządku ? chodzi mi też o temperatury i napięcia --> 4508482a632ff1dam.jpg

temperatury te co widać: OK, napięcia: niepokazane jest najważniejsze +12, reszta ok, tylko -5V jest źle, ale to na 99% przekłamanie programu.

Temperatury wyglądają na ok. Zajrzyj do biosu co do napięć…

jest problem. ponieważ w biosie mam tylko 2,5 v . i mam go na poziomie 2,53 nic się nie waha.