Napięcia zasilacza

Powie mi ktoś czy to są prawidłowe napięcia zasilacza? Dodam, że komputer jest nowy i od nowości ciągle sie resetuje. Zaciekawiło mnie konkretnie napiecia dla +12V, czy nie powinno byc w granicach 12V? (±5%)Ramy sprawdzałem mem-testem i sa sprawne.

beztytuuoi.png

Napięcia się sprawdza miernikiem, a nie programem.

Zgadza sie. Sugerując sie jednak tylko programem sa prawidłowe czy nie?

Nie są, na napięciu 9.8V na linii +12V to komputer prawdopodobnie nie powinien się w ogóle włączyć. Brak jakiegokolwiek pomiaru dla +5V i +3.3V. To jak wróżenie z fusów.

Marka zasilacza?

Corsair 500W

Pomiar miernikiem:

+12V- 12.15V

+5V- 5.17V

+3.3V- 3.38

Pomiar w stresie czyli wszystko w porzadku, a niestety komputer dalej sie restartuje, bez powodu. Pamięci testowałem mem-testem i sprawne. Bios najnowszy. Sterowniki to samo. Temperatury ok

Hmm napięcia ok. A sprawdzałeś co jest w podglądzie zdarzeń? Nie ma żadnych zrzutów pamięci, które można by było przeanalizować?

Podaj jaki masz sprzęt, bo sam zasilacz bez sprzętu też dużo nie mówi :wink:

Sprawdź czy nie masz wybrzuszonych kondensatorów na płycie głównej.

  1. Resetuje się i startuje czy czarny ekran?

  2. Podgląd zdarzeń w system bądź aplikacji coś krzyczy błędami?

  3. Przeskanowałeś antywirusem i antimalware?

  4. Dysk sprawny? SMART nie pokazuje błędów?

  5. Wszystkie kable dobrze dopięte?

  6. Nie przegrzewa się pc/obudowa, podzespoły?

I po jakim czasie następuje reset, co robisz wtedy? Bez podłączonego internetu też reset?

MSI 770-G45

Athlon II 635 X4 + SilentiumPC FORTIS HE1225

SAMSUNG HD502HJ 500 GB

2x2 gb goodram 1333 CL9

GIgabyte Geforce 460 GTX 768 mb

Corsair 500 W + obudowa Cooler Master ELite 430

  1. Resetuje, na sekunde albo mniej przed widać niebieski ekran

  2. W systemie jest dosyć ładna lista błędów w aplikacjach nie dużo mniejsza.

  3. Tak i dalej to samo. Postawiłem system od nowa i ciagle wywala jakies błędy w programach, przycina sie i restartuje.

  4. Smart był wylaczony dopiero teraz wlaczylem

  5. Tak. Sprawdzałem.

  6. Speedfan wyświetla mysle że przyzwoite temperatury podzespołów poza tym mam ciągle otwarta obudowe i dodatkowy wentylator z przodu obudowy

Wklej do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl]

"AutoReboot"=dword:00000000

zapisz jako plik.reg, później 2x klik na plik.reg i scal i OK. I jak będziesz miał restart to się pojawi niebieski ekran na dłużej, spisz nr błędu, sterownik jaki powoduje błąd i napisz tutaj;)

Spisałem błędy, które wyskakuja i jest to:

-Stop 0x0000007F

-Stop 0x00000050

Z informacji, które znalazłem w internecie wynika, że któraś część jest pewnie uszkodzona. Pamięć przestowana i sprawna. Testowałem procesor programem orthos i po okolo 50 min wyskoczył błąd: “hardware failure detected consult txt files” Temperatury są bardzo niskie. Czy to oznacza, że uszkodzony jest procesor?

Procesor nie kręcony. W biosie nic nie ruszane, ustawiony standardowo

Pożycz od znajomego zasilacz i na nim zrób testy.

Przeanalizuj te błędy, zobacz które się powtarzają dość często i po starcie systemu od razu następują. Może pobierz aktualizacje do systemu i zoptymalizuj go programem do optymalizacji (tylko jednym np advanced system care lub tweak now power pack) i wtedy jeszcze potestuj. Ciężko pomóc jak się nie widzi błędów, a jak jest ich masa to czasami szybciej pomaga format:/

Jest sens pożyczać zasilacz, skoro sprawdzałem napięcia na zasilaczu i sa poprawne?

Aktualizacje pobieram wszystkie na bieżąco, wiec to raczej odpada.

Resety, błędy itp to raczej nie wina systemu bo w przeciągu miesiaca instalowałem system kilka razy i nadal to samo jest. Podniosłem minimalnie napiecia procesora i pamieci, może to pomoże?

Myślisz, że na pewno sprawny jest procesor skoro orthos wywala błąd?

Na pewno to w niczym nie mam 100% pewności:| mówisz że zasilacz sprawny? I że wszystko doinstalowane, poprawki i uaktualnienia. Sam procesor raczej by Ci nie wywalił błędów w aplikacjach i systemie. Możliwe że nie tylko jego wina. Co ze smartem dysku? Wszystkie parametry w normie?? Raczej bym na dysk stawiał niż na procek. Nie wiem czy uszkodzony procesor by pozwolił ci 50minut testu przeprowadzić bez wcześniejszego błędu.

Napięcia sprawdzane profesjonalnym miernikiem i są w normie. Wszystkie aktualizacje, łatki, sterowniki zainstalowane jak najnowsze, łacznie z biosem. Dysk skanowałem programem mhdd i wszystkie sektory sprawne ( odczyt wahal sie od 5-50 ms czyli w normie) Co do orthosa to własnie słyszałem, że najwiecej błędów wywala miedzy 45 a 60 minuta.