Napięcia zasilacza

Mam pytanie dotyczące napięcia zasilaczy. Na różnych liniach 3V, 5V i 12V jest wartość w A (Amperach). Czy jak mamy na poszczególnych liniach większe natężenie prądu tzn, że to lepiej czy gorzej ? Dla przykładu - lepiej wziąć 18A na linii 12V czy 20A ?

a może jaśniej ? :slight_smile:

?

Ja tam zawsze byłem zdania, że 240>216 , ale oczywiście jak się nie ma smoka tylko zwykłego “biurkowca” to i 90 wystarczy …

update: fizyka z zakresu szkoły podstawowej się kłania…

Do tego co powiedział glasser

Dokładnie to zależy od konfiguracji. Np stare komputery potrzebowały mocne linie 3.3V i 5V . Czyli w takim przypadku linia 12V nie musiała być taka mocna. Wystarczyło coś koło 15A.

W nowych komputerach ze względu na prądożerne karty graficzne bardziej jest potrzebna silna linia 12V. Są zasilacze które podają nawet 30A (po 2 kablach). To tak w wielkim skrócie.

Wolfgar - to wiem :wink: ale jeszcze raz pytam… jak dobrać odpowiednie natężenie na linii 12V do swojego komputera ?

Jak masz c2d to bierzesz taki zasilacz żeby miał przynajmniej 20A na 12V. A tak konkretnie kupowanie zasilacza pod konkretny zestaw to trochę się nie opłaca. Lepiej kupić trochę mocniejszy i mieć go na dłużej niż co komputer zmieniać zasilacz. W każdym razie jak chcesz jak najtaniej to możesz sprawdzić jakie TDP (podane w watach) ma twoja karta graficzna i do tego dajesz jeszcze z 5A i masz ładny zapas. Z fizyki pamiętamy że Ampery = Waty/Volty :]

potrzeba mi do procesora Athlon II x2 250 (2x 3,0 GHz) :slight_smile: ile ‘Amperów’ będzie trzeba w zasilaczu ? oczywiście z zapasem. :slight_smile:

Smooker - zaraz zaczniemy wyliczankę: procesor, pamięci , grafika … weź może albo napisz konkretnie pod jaką konfigurację, albo wręcz sam sobie poszukaj kalkulatora mocy zasilacza. Jest tego od metra w internecie …

http://www.mccomp.info/product.php?id_product=43560

ewentualnie

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-cx-430w-potwor-cmpsu-430cxeu-gda-i1524816191.html

Dodam, że nie są to najtańsze opcje ale za to pewne i z długą gwarancją (odpowiednio 3 i 5 lat). Decydując się na coś takiego masz pewność, że w niedalekiej przyszłości nie spotka Cię przykra niespodzianka.

Choć na upartego to i ten pociągnie to wszystko http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc-350w-hit-gwar24-od-proline-i1525286537.html i kosztuje 50zł bez przesyłki. A i dobry jest (sam ostatnio kupiłem 2 takie) Tylko trochę krótkie kable mają ;/

Opis ram.net

Oficjalna strona producenta

http://www.corsair.com/power-supplies/n … cx430.html

Warranty Two years

To i tak chyba idzie przez sklep, więc niech oni się tym martwią :twisted: Napisałem do Komputronika ciekawe co odpowiedzą.

Sklep wysyła do dystrybutora, dystrybutor odrzuca gwar lub wymienia/wysyła do producenta, ustawowo sklepy mają obowiązek serwisować przez dwa lata.

Ale jak Ci sklep napiszę, że sprzedaje gruszki na wierzbie i dostaniesz to na papierze. To Cię nie powinno obchodzić jak to zrobią tylko mają Ci to załatwić. Przekładając na zasilacze. Np. Kupując w Komputroniku masz kartę gwarancyjną którą drukuje sklep i tam jest dokładnie napisane ile jest gwarancji na ten zasilacz. Jeżeli sklep się z tego nie będzie chciał wywiązać można go pociągnąć do odpowiedzialności :] (w każdym razie tak by to miało sens ale u nas to wiadomo, różnie bywa)

W każdym razie kumpel który kupił ostatnio tego pirata 430W nie jest pewny ale chyba dali 24 miechy gwary (w Komputroniku) więc i tak wszystko w piach ;/

wezmę Corsair CX 430W lub 500W - tak przyszłościowo :slight_smile: wiem, że to dobra firma i da radę spokojnie :slight_smile:

AMD Athlon II x2 250 (2x 3,0 GHz)

http://www.foxconnchannel.com/product/m … -us0000491 - MB :slight_smile:

Radeon HD 4650 1GB

4GB Ram DDR3 1333 MHz

i chciałbym też taki przyszłościowy zasilacz, jakbym wymieniał kartę na coś lepszego lub procesor na 4-rdzeniowy :slight_smile:

Oni się wywiążą z ustawowej 2 letniej odpowiedzialności za sprzęt.

W podobnej cenie jest Integra 400W z gwar na 3 lata, CX500 jest w cenie Integry 500W z większą ilością wtyków, nieco dłuższymi kablami i gwar na 3 lata, ale z tego co widzę to mogę sobie tak pisać i tak Corsair to lepsza firma.

no to czekam na jeszcze inne wypowiedzi… do wyboru Integra 500W, Corsair 500W lub Corsair 430W. Tyczy się to również ceny oczywiście, zależy mi żeby było tanio a żeby zasilacz starczył na kilka lat - jak mówiłem ewentualnie będę zmieniał kartę graficzną oraz procesor na 4-rdzeniowy. :slight_smile:

a i jeszcze jedno… czy ten Corsair 500W lub 430W mają złącza PCI-E ?

Ja mam konfig jak w podpisie i spokojnie wystarcza.

Kup integre. Tobi mówi, że mają świetny serwis jak coś się stanie :]

no dobra, sprawa zasilacza rozwiązana, ale dziwne że nie ma Integry na liście polecanych zasilaczy lub do OC :-o

A o jakiej liście mówisz? Wiesz sam jak pisałem bloga na DP o zasilaczach to też musiałem bardzo dużo zasilaczy dopisać do listy “czarnej” czy też “białej”. Po prostu ludzie raz na jakiś czas aktualizują swoje informacje i potem na tym bazują (przez jakiś czas). A my musimy być na tyle mądrzy aby wyłapać atrakcyjne kąski :slight_smile: