Napiecie rdzenia w procesorze

witam.Od jakiegos czasu pojawia mi sie komunikat Machine check exception i komputer rozpoczyna zrzucanie pamieci fizycznej.po obszernym sprawdzeniu parametrow okazalo sie ze przy napieciach na procesorze przy rdzeniu sa wykrzykniki nie wiem jak ustawic spowrotem parametry.Wyjecie bateryjki zresetowalo bios ale to nic nie pomoglo.

A nie lepiej w biosie przy napięciach ustawić wszystko na auto?

kocimietka , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jaki procesor i gdzie wyskakują Ci te wykrzykniki???

procesor amd sempron 3100 1800 200mhzx9 pokazuje mi lekkie przetaktowanie 9 mhz wykrzykniki sa przy napieciu rdzenia ktore wynosi 1.100-1450 oraz przy napiecie we\wy 1,2+2.5v max moc 67wat i mikrouklad plyty gl tez jest wykrzyknik przy napieciu rdzenia.NIGDY NIE PODKRECALEM NICZEGO a i tak pokazuje mi przetaktowanie.no i Machine check exception to mi caly czas towarzyszy

\Błędy w obliczeniach + lekkie nadrobienie na płycie głownej. Zuważ, że gdy mnożnik ma wartość x9 to HTT musiało by być równe 200. Jeśli HTT ma wartoś 201 (czyli właściwie w normie - granica błędu) to nic się nie stanie.

Rozumiem, że chodzi o 1.1V - 1.45V. “skoki” spowodowane są raczej opcją C’n’Q, która pomaga oszczędzać środowisko, energie wydzielnie ciepła i parę innych ■■■■■ół. Nic gorźnego - raczej pożytecznego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w googlach :wink: Ewentualnie sprawdź w BIOSie czy nie masz ustawionego napięcia na 1,45V. Powinno być 1.4V (ale bardzo prawdopodobony jest błąd odczytu danych z czujnika, lub błąd samego czujnika).

Resztą napięć się nie przejmuj. Dlaczego? Napięcia mierzy się miernikiem - nie programem. Przetaktowanie? Jak już wspomniałem granica blędu (ewentualnie w BIOSie przestawione HTT o 1MHz - ale to nic groźnego).

Jednak błąd jaki wyskakuje pozwla twierdzić, że jednak jest coś niby “przekręcone”

Napoczątek wejdź do biosu i ustaw:

HTT=200MHz (jesli jest to zostaw)

Napięcie rdzenia procesora: 1,4V

Dzielnik i opóźnienia pamięci według Twoich pamięci (nie podałeś jakie są ich tryby pracy).

Spróbój wyłączyć opcję Cool And Quite.

Sprawdź, czy szyna HT nie przekracza 2000MHz.