Napięcie zasilacza

Prosze o informację czy te napięcia są prawidłowe:

  • Vcore 1,403V

-+3,30 - 3,258 V

    • 5,00 - 5,121
  • +12,00 - 10,78

a pytam dlatego że po wyłączeniu komputera muszę resetowac dwa razy aby ponownie zaskoczyl.

za Wiki napięcia na poszczególnych liniach powinny być takie:

Napięcie - Minimum - Maksimum

12 V - 11,40 V - 12,60 V

5 V - 4,75 V - 5,25 V

3,3 V - 3,14 V - 3,47 V

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera

Napięcia to sprawdza się miernikiem elektronicznym, a nie tak jak w Twoim przypadku, domyślam się, że Everestem. Jakbyś miał niecałe 11V na linii +12V to komputer mógłby w ogóle nie zadziałać. Przyczyną Twojego problemu mogą być np. “wystrzelone” kondensatory w sekcji zasilania procesora. Jaką masz płytę główną i zasilacz?

To nie jest minus tylko myślnik - przy wszystkich napięciach jest tak podane.

Co do sposobu mierzenia jaki podałeś to się całkowicie z Tobą zgadzam - tylko miernik.

Jeśli jednak potwierdzi się to napięcie na linii “+ 12V” to możliwe, ze zlokalizowana będzie wstępna przyczyna dziwnego zachowania kompa- napięcie jest za niskie.

Teraz tylko trzeba ustalić czy winny jest zasilacz czy układy płyty głównej.

Zasilacz to CODEGEN 300 W. Płyta główna ASRock 939S56-M z procesoerem Athlon 3200.

Kondensatory są w porządku . Wydaje mi się ,że to jednak będzie zasilacz.Pozdrawiam

Zasilacz do wymiany. Przy Codegenach to normalne.

zdarzają się dobre sztuki :wink: mój ojciec ma codegena 300W i mierzyłem napięcia miernikiem (nie shitem za 2zł, miernikiem :wink: ) i wynik wyszedł pozytywnie… 3.3V, 5V i 12V w normie, sam się zdziwiłem… nie skakały itd. :wink: nie zawsze musi być do wymiany, jedyne czego mu brak to aktywne PFC i nie ma żadnych zabezpieczeń…

Jaki byłby najlepszy ? Cena umiarkowana.

Fortron ATX-350PNF

Amacrox Warrior z 400 w numerze modelu

Jeśli dostaniesz, Modecom MC-350 (nie Feel).

Ten może być? http://www.allegro.pl/item665734320_pro … 24pin.html

dobry zasilacz

Dziękuje wszystkim za pomoc.Pozdrawiam :lol:

Dodane 28.06.2009 (N) 12:38

I niestety , pomimo zastosowania nowego zasilacza /j.w./ problem pozostał. Nadal po włączeniu kompa muszę dwa razy przycisnąć przycisk reset i dopiero wtedy wszystko działa.Co jest grane?

Dodane 02.07.2009 (Cz) 16:18

I co tu dużo napisać. :lol: Nie wina była po stronie zasilacza. :stuck_out_tongue: Wymieniłem przycisk włączania kompa i wszystko jest OKEY :lol: :lol: Niby taki szczegół a tyle sprawiał problemów.Pozdrawiam Wszystkich [-X [-X [-X

Dodane 12.11.2009 (Cz) 18:35

Witam ponownie. niestety ale prblem powrócił. Po każdym wyłączeniu kompa należy dwa razy zrestować i dopiero wtedy jest okey.