Napis po wejściu w Ustawienia Windows 10

Ostatnio pojawiło się coś takiego na stronie głównej w Ustawieniach.

"Jeszcze lepiej wykorzystaj możliwości systemu Windows

Po szybkim wybraniu kilku ustawie będziesz mieć możliwość korzystania z pełnego środowiska firmy Microsoft.

Zaczynamy! Na razie pomiń."

Przed tym była jeszcze opcja odłóż decyzję na trzy dni.

Nie chcę mięć jakiejś agresywnej propozycji nie do odrzucenia. Wcześniej tego nie było. Pojawiło się nie dawno. Czy można coś z tym zrobić???!!! Kończy się to za zwyczaj irytującym przypominaniem o konieczności korzystania z OneDrive i innych takich. We wcześniejszych wersjach W10 tego nie było. Teraz korzystam z wersji 2004. Proszę o pomoc.

Dwa razy to odrzuciłem jako “na razie pomiń” i już tak od miesiąca mi się to nie pojawia. Po prostu ignoruj to. Myślę, ze jak kilka razy zignorujesz to przestanie się to narzucać swoją obecnościa.

Poprzeglądaj dobrze ustawienia systemu. Odhacz wszystkie checkboxy typu “Propozycje…”, “Opinia”, “Proponuj” itp. u mnie się nie wyświetla takie coś na Win10 (2004) tylko trzeba dobrze poprzeglądać opcje. Najlepiej jest OneDrive usunąć lub odebrać mu prawa do powiadomień w ustawieniach systemu.

W ustawieniach widoku w eksploratorze plików jest nawet ukryta opcja, która czasami może wyświetlać reklamy.

Dzięki. Spróbuję odrzucić następnym razem na kolejne trzy dni. Jak kliknę “na razie pomiń” to pojawia się komunikat o konieczności zainstalowania OneDrive (wyrzuciłem go) i synchronizacji plików. Przywróciłem stan bieżący punktem przywracania… Poczekam co będzie dalej.
Wyrzuciłem co było do wyrzucenia , odhaczyłem co tylko mogłem i bez zmian. Mogłem coś pominąć. Próbuję dalej…

Hmm. Powyłączałem, zgodnie z radą, różne zbędne opcje w systemie, programami typu SpyBot, WPD, AntiSpy, do wywalania różnych niepotrzebnych rzeczy i komunikat zniknął. Nie bardzo wiem, wyłączenie której opcji zadziałało, musiała być głęboko ukryta, bo w normalnych opcjach konfiguracyjnych nie była dostępna, ale jest ok! Już mam “czysty” panel Ustawienia Systemu! Mam nadzieje że na stałe. Dzięki za rady.