Napis wkomponowany w tlo - AdobePhotoshop

Witam. Mam Photoshop 7.0 i mam problem. Chciałem się zapytać czy może ktoś wie…jak wstawić napis w tło…Tzn wstawiłęm w programie tło. i teraz chciałbym na tle umieścić napis tak aby komponował się z tłem. I nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. !!

śmietnik zaraz będzie :!:

nieprawidłowy tytuł

nieprawidłowy dział

przciez dziś oferowałeś, że robisz ładne rzeczy w photoshopie :stuck_out_tongue:

napisz to tak jak powinno być

Napisane jest OK. Fajne napisy itd zrobie w photoshopie ale nie wiem jak wstawić w tło napis tak ażeby się komponował. i sorki za zły dział ale nie wiedzialem gdzie umieścić!

Masz tutaj kilka dobrych stron z tutorialami jak wkomponować napis w tło :slight_smile:

=anglik= możesz opisac dokładnie o co ci chodzi ??

czy napis ma mieć “kolor” jak tło

czy napis ma być “wtopiony” w tło czy jak ??

może masz jakiś przykład jak to powinno wyglądac ??

Napis nie koniecznie musi mieć kolor tła. chodzi mi o to żeby był wkomponowany w tło jakie sobie wybiore…pisząc tło mam na mysli jakiś obraz jpg. (jakiś widok itd) i na tym fajnie wyglądający napis. Tak jak napisałeś …chce aby napis ładnie był wtopiony w tło! Wiesz już o co mi chodzi?

o takie coś chodziło :smiley:

ges.jpg

Tak chodzi mi właśnie o to. I teraz nie wiem jak można wstawić tak napis aby komponował sie z tłem- oczywiście fajny napis :wink: wiesz jak to zrobić w adobe Photoshop 7.0 ?

Nie nie wie! :hahaha:

Proste…

Wciskasz na klawiaturze litere T , albo klikasz na przycisk z tą literką w przyborniku photoshopa, następnie klikasz na obrazku i wpisujesz tekst. Możesz go zaznaczyć i zmieniać formatowanie czcionki - opcje formatowania będziesz miał na pasku, który sie pojawia po wybraniu narzędzia “Tekst”… możesz tam zmieniać krój czcionki, rozmiar, kolor itp.

Możesz też wejść np. w Warstwa > Styl warstwy i dodawać tam efekty typu: cieniowanie, blask itd.

…Kombinuj, kombinuj …to nie takie trudne :wink:

Chodzi mi o bardziej zaawansowane efekty :slight_smile:

to znaczy jakie ?? co tekst ma migać :smiley:

wszystko zależy od Twojej wyobraźni to jest tylko narzędzie i musisz mieć pomysł - a rozwiązanie to już inna historia

No to skoro sam nic nie możesz wymyślić, zerknij w: http://www.graffik.pl/za_raczken.htm