Napisałem CMS i chce mieć do niego wszystkie prawa/licencje

Witam

Napisałem sobie CMS (pod PHP i MySQL) i teraz chciał bym go jakoś ogłosić, zrobić do niego licencje itp.

Jak to wygląda? Gdzie uderzyć, ile to kosztuje i jakie mam opcje?

Pozdrawiam

Witam,

w ogólności, program komputerowy podlega ochronie z mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Oznacza to, że ma Pan do niego, jako autor pełne osobiste oraz majątkowe prawa autorskie. Nie zgłasza się tego nigdzie - program jest chroniony od momentu ustanowienia - czyli, trochę upraszczając, napisania go. Powinien Pan w tym momencie poczytać ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dla zorientowania się, jakie dokładnie prawa Panu przysługują - i jakie są w ogólności kwestie licencyjne, ewentualnie związane ze sprzedażą majątkowych praw autorskich. Warto zarchiwizować cykl twórczy i np. opatrzyć go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, aby potem nie było dyskusji, kto był autorem…

Może warto byłoby również zastrzec nazwę programu, pod którą byłby dystrybuowany - info --> http://www.uprp.pl/

Co do licencji - trzeba napisać samemu, najlepiej wzorując się na jakimś podobnym produkcie znanej firmy.

dziękuje za pomoc,

pozdrawiam

Albo zlecić to jakiemuś prawnikowi obeznanemu w temacie licencjonowania, aby ją jak najlepiej skonstruował.

Pozdrawiam!