Napisałem program ale co dalej?

Witam.

Napisałem mały programik w C# w programie Code::Blocks 1.0, ale nie wiem jak zrobić .exe :smiley: Co teraz mam zrobić? :oops:

skompilować

XD czyli potrzbuje kompilatora do C# dobrze rozumiem? Jaki program polecasz? No wiesz mógłbym sam szukać, ale wolę już sprawdzony.

ja bym ci polecił C++

A czy to jest kompilator?

No właśnie… Czy to jest kompilator… ?

Nie to nie jest kompilator !!

A co do kompilatorów C# to nie mam sprawdzonego ale google są sprawdzone :stuck_out_tongue:

http://www.google.pl/search?hl=plq=Kompilator+%2B+C%23btnG=Szukaj+w+Googlelr=lang_pl

Klamotten popraw tytuł na konkretny.

  1. Albo mi się wydaje, albo ten program nie obsługuję C#… a C/C++ więc zrobiłeś program w C++ (C# a C++ to są dwa różne języki programowania), chyba że na wstępie pomyliłeś języki programowania

  2. Przy instalacji Code::Blocks 1.0, jest do wybrania jakiego typu kompilator masz zainstalowane i będziesz używać…

  3. Do C# => polecałabym MS Visual Studio C# Express (do pobrania ze strony MS)

  4. Do C++ => DevC++ (do pobrania na DP)

tudzież gcc pod uniksem\linuksem

DevC++ to środowisko, gcc to kompilator. I chyba DevC++ korzysta z kompilatora gcc także pod Windows :wink:

No przeciesz Ty masz przywilej moderatora, więc dlaczego tego nie zrobisz? Ja dla Twojej przyjemności nie będę Ci całował kapci.

Bo to nie jest jego działka. Moderator ma za zadanie zwrócić Ci uwagę ewentualnie przywalić ostrzeżenie itd…

Nie sądzę, żebyś sprawił Monczkinowi wielką przyjemność, chyba mylisz pojęcia.

DevC++ Najlepszy do języka C++

Do C# polecam #Develop/sharpDevelop