Napisy do DVD

witam, mam program VinAvi Video Converter, czy w tym programie przy konwersji z avi do dvd można dodać napisy, bo jakoś w opcjach nie mogę tego znależć :frowning:

Jak sama nazwa wskazuje program służy tylko do konversji i żadnych napisów ni nie dodasz.

Jeżeli masz zainstalowane uaktualnienie windowsa-sp2 to w ograniczonym zakresie możesz dodawać napisy w programie który znajduje się na twim dysku C:\Program Files\Movie Maker\moviemk.exe.

Do bardziej zaawansowanych zadań służą specjalistyczne programy typu

Ulead video studio(płatny)

A może cię zadowoli darmowy:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=113&id=1656

Oj, nie jest to prawda. WinAVIVideoconverter jest najlepszy i naszybszy. Dlatego nie ma co kombinować, bo napisy “wchodzą” przy konwersji do DVD. Jeden warunek: nazwy pliku z filmem i pliku z tekstem muszą być jednakowe.

To zależy co się ma na myśli mówiąc o dodawaniu napisów do filmu.

to proszę wytłumacz mi jak to się robi :slight_smile:

Plik filmowy i tekstowy (notatnik) umieszczam w jednym katalogu. Nazwę jednego z nich zmieniam tak, aby były jednakowe. Sprawdzam AllPlayerem, czy przy wyłączonych napisach są napisy. Jeżeli włączę napisy, będą podwójne. Teraz WinAVI Converter - DVD - dodaj pliki - dodaję oba (w dolnym okienku typy plików powinno być any file) - OK. W podglądzie widać, że są napisy. Uwaga: Mam WinAVI wersja 7.1

Próbowałem w nowszej wersji - nie wychodziło. W zależności od sprzętu po ok. 1 godz. plik DVD gotowy. Nero go nie nagra. Alcohol lub CloneDVD - kopiuj! Powodzenia!

no niestety to nie pomaga, pokazuje mi się że brakuje mi jakiegoś kodera czy coś, może macie jakieś inne propozycje odnośnie avi na dvd + napisy

Jeżeli nie masz potrzebnych kodeków, to nikt ci nie pomoże. Zainstaluj np. K-Lite Pack. Tam są wszystkie lub prawie wszystkie. Jeżeli nie będzie oczekiwanego rezultatu, czekaj na odpowiedź kogoś bardziej kompetentnego. :slight_smile:

właśnie takie mam zainstalowane

http://www.videoaudio.pl/Artykul-kategoria-5.html