Napisy na filmie

Witam.

Mam taki mały problemik.

Otóż na swoim lapku zainstalowałem program KMPlayer, oraz AllPlayer, i kodeki K-Lite Codec Pack.

Podczas włączania filmu napisy są na filmie w obu programach. Nie instalowałem kodeka DirectShow (czy DirectSub, nie pamiętam). Nigdy go nie instaluje.

Szukałem w opcjach obu programów, ale nic to nie dało, nadal są na filmie. Strasznie mnie to denerwuje.

Zawsze oglądałem z napisami pod filmem na czarnym tle, i było dobrze, a teraz taki zonk :slight_smile:

Jak to naprawić? Bo męczę się z tym już jakiś czas :slight_smile:

Pozdrawiam.

Popatrz w opcjach czy nie da się przesunąć po prostu napisów do dołu. Tak na przykład w AllPlayerze wejdź w opcję(Prefs) -->Napisy–>wyreguluj odległość do dolnej krawędzi np. ustaw na 3 albo 4 powinno być ok :slight_smile:

The KMPlayer…

Jak masz ustawione:

Wideo (Zaawansowane) > Generator wideo > …

Napisy > Rysuj na

Napisy > Napisy Orientacja > …

ALLplayer…

Które Wyjście Video jest używane? Overlay Mixer czy EVR?

Mam EVR.

Pytałem na innym forum i również sporo było porad i zero efektów niestety.

Nawet wyłączanie ASUS Splendid’a nic nie dawało niestety :frowning:

Ale być może da ktoś tutaj jeszcze rady pomóc :slight_smile:

EDIT:

Po ustawieniu “Overlay Mixer” w AllPlayer, napisy są takie jakbym chciał.

Obraz jest trochę pikselowaty, nie wiem czemu i jakiego kodeka to może być wina.

Ale wracając do napisów to są teraz normalne, ale…

Widać, że pod nimi jest czarne tło (mimo, że są wyświetlane na czarnym tle).

No i napisy nie nachodzą na obraz, tylko wchodzą pod niego, przez co ucinają się napisy, mimo że mam ustawione na “przezroczyste”.

Spróbuj zainstalowac od nowa sterownik karty graficznej (ewentualnie inną wersję) oraz zaktualizuj DirectX i Winows Media Player.