Napisy nie działają gdy są w jednym folderze z plikiem avi

Hejka,

mam następujący problem, mam film w formacie avi w 2 częściach i dopasowane do niego napisy. Jeżeli napisy mam w innym folderze niż film jest ok, natomiast jeżeli umieszczę je w tym samym folderze występuje błąd w czasie ładowania napisów “Plik z napisami ma nieznane rozszerzenie”. Z czym to jest związane??

W jakim formacie są napisy - txt czy srt?

Czy napisy mają identyczną nazwę jak film?

Czy problem pojawia się we wszystkich odtwarzaczach czy tylko w tym jednym?

Napisy są w formacie txt.

Jeśli chodzi o nazwę pliku z napisami to próbowałam zarówno z nazwą taką samą jak plik video jak i z różną.

Próbowałam odtwarzać też w WMP i Media Playerze Classic, ale napisy tam nie wyświetlają mi się w żadnym filmie. Natomiast co dziwne film w ogóle nie chce się odtwarzać w SubEdit Playerze.

Czy możliwe że to wina pliku avi??

Jeśli inne filmy z napisami nie stwarzają takich problemów, tylko ten jeden to (na logikę) z nim coś jest nie tak.

Pytanie czemu napisy nie działają tylko wtedy jak są w tym samym folderze??

To samo w sobie nie jest dużym problemem ale ciekawi mnie dlaczego tak właśnie jest.

sabixabi , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

O jakim odtwarzaczu mowa ?Nie za dużo ich w ogóle posiadasz ,zdaję mi się że możesz mieć bałagan?Jakie kodeki/paczki ?W Media Player Classic>Options>Output>VMR7/9 masz zaznaczone >Wtedy MPC sam puszcza napisy.

Dzięki Łukash w MPC napisy już działają :slight_smile:

O kodeki się nie martwię bo wszystko działa perfekt, co prawda programów do odtwarzania mam tyle co kot napłakał, ale to dlatego że opieram się głównie na BestPlayerze z przyzwyczajenia i z wygody.

U mnie problem dotyczy tylko jednego filmu odtwarzanego właśnie BP i tylko wtedy gdy napisy są w tym samym folderze. W gruncie rzeczy póki chodzi o jeden film to jestem spokojna, ale po prostu taka ze mnie ciekawska dusza i chciałabym wiedzieć dlaczego tak się dzieje :smiley:

Czy w tym momencie w MPC napisy odpalają automatycznie ? Jak tak to trochę dziwne #-o ,i plik może być w porządku ,jak by było coś z plikiem to raczej by nie odpalił na żadnym z odtwarzaczy.BestPlayer ma swoje wbudowane kodeki ,czy korzysta z zainstalowanych ?

Ogólnie polecam te http://shark007.net/vistacodecpackage.html 2000/XP/Vista.

Tak MPC odpala automatycznie.

Z tego co wiem BestPlayer korzysta z zainstalowanych kodeków. Czyli raczej w tym programie coś nie gra. Ale czemu tylko jeden film?? to mi nie daje spokoju.

To ja dorzucę jeszcze kilka ciekawostek:

Mam ten sam problem.

Plik z napisami w formacie “{1643}{1816}”

W Best Playerze komunikat: “Plik z napisami ma nieznane rozszerzenie.”

W MPC próba ręcznego załadowania pliku z napisami powodowała wyłączenie filmu.

Na ten drugi problem pomogła instalacja nowszych kodeków, na pierwszy jak na razie nic nie pomogło (rekompresja pliku z filmem też nie)

Żeby było śmieszniej inna wersja napisów (czas w formacie: hh:mm:ss:) powoduje ten sam błąd.

A żeby było już całkiem śmiesznie, te same napisy z inną wersją filmu działają bez zarzutu.

Intrygujące…

Używam:

WinXP SP3

K-Lite Mega (najnowsze)

jerry_b_good , wrzucić plik napisów do jakiegoś programu do edycji/korekty np do Subtitle Edit, sprawdź kłopotliwe napisy pod katem błędów, bo jakaś mieszanka wybuchowa tu chyba powstaje, może nakładające się linie, inne FPS itd. Sprawdź FPS filmu, ustaw te same FPS dla napisów wyjściowych, popraw ewentualne błędy napisów i zapisz je do MicroDVD (txt) w formacie klatek- {1643}{1816}.