Napisy po angielsku pod moim zdjeciem


(tomasko) #1

Witam

Od około tygodnia mam z lewej strony pod moim zdjęciem takie informacje:

[[Template core/front/global/customFieldsDisplay is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Bylem na moim profilu , ale tam wszystko jest dobrze.

Czy to coś poważnego?

Czy mam to gdzieś Zgłosić?


(rgabrysiak) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Template-corefrontglobalcustomFieldsDisplay-is-throwing-an-error,BugTracker,72840.html


(lordjahu) #3

Pojawia się to głównie też jak dodajesz nowy post a znika po odświeżeniu strony. 


(tomasko) #4

rgabrysiak

To takie napisy już były u innych.

Czyli mam nic z tym nie robić?

Mam czekać aż wy to usuniecie?


(rgabrysiak) #5

Tak, u mnie błąd również się pojawia, bez obaw.

Nie my, tylko redakcja :slight_smile:


(tomasko) #6

rgabrysiak

Wiecie dlaczego tan napis się pojawia?


(Drobok) #7

Błąd w layoucie, błąd nie jest tym najbardziej upierdliwym więc pewnie ma niższy priorytet :wink:


(rgabrysiak) #8

O to musiałbym pytać bezpośrednio administratorów, my moderatorzy nie mamy żadnego dostępu do kodu forum, a tym samym nasza wiedza nt. mniejszych czy większych błędów jest taka sama jak zwykłych użytkowników.


(tomasko) #9

Dobrze wiem już co to jest.

A co mam ja z tym dalej robić?..nie chcę tego napisu.


(Drobok) #10

Nic nie rób, na bugtrackerze ten błąd ma status w trakcie więc pozostaje czekać :slight_smile:


(tomasko) #11

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:


(zbigg47) #12

Ja także mam ten problem, napisałem do Redakcji DP. Niestety bez odpowiedzi. Ale znalazłem ten temat i wszystko wiem.

Więc czekam sobie cierpliwie…

Pzdr,  wszystkich 


(Kpc21) #13

Wszyscy mają ten problem, natomiast podejrzane jest, że aż tyle czasu zajmuje jego naprawienie. To już miesiąc będzie.

Nie dziwię się administratorom, że chcą wrócić do phpBB - w czasach phpBB, zarówno phpBB2, jak i phpBB3, takich problemów nie było i wszystko działało praktycznie jak w zegarku. Jedyny problem jaki kojarzę to to, że wątki zaczynały się “psuć” i szaleć po osiągnięciu określonej liczby stron (kilkuset, czy kilku tysięcy, nie pamiętam dokładnie). Rozwiązaniem było założenie nowego wątku i kontynuowanie dyskusji w nim.


(drunkula) #14

Potwierdzam, to nie jest nawet jakoś strasznie irytujące - wklejenie linka do posta skutkujące pustym oknem dużo bardziej…

Admini chcą powrotu? Cholerka, to dość zaskakujące… osobiście wolę BB - nie ważne czy my czy php - Layout może i jest trochę toporny, ale za to silnik szybki. klikaset/tysięcy stron? Po co takie kobyły trzymać? A czy B można co jakiś czas przeczyścić na bazie danych.
Ale najbardziej to czekam na możliwość przełączenia forum na negatyw (białe na czarnym tle). Był wogóle pomysł dodania takiego stylu? Dużo mniej męczy wzrok i zasilacz monitora :wink:


(Kpc21) #15

Nie męczy zasilacza monitora. Jeśli monitor nie ma opcji obszarowego wygaszania podświetlenia matrycy w miejscu gdzie obraz jest czarny (co w większości przypadków - gdy tło nie jest idealnie czarne - i tak nic by nie dawało), to pobiera praktycznie tyle samo energii wyświetlając zarówno czarny jak i biały obraz. A nawet minimalnie mniej na białym (piksele matrycy “zamykają się” i przestają przepuszczać światło po podaniu na nie napięcia).


(Bogdan_G) #16

To nie casting na wygląd. Mnie pasuje obecny, ale powinna być opcja wyboru - Zmień styl. A było nawet ustawienie rozmiaru czcionek.


(Radek68) #17

Dnia 10.06.2016 drunkula napisał:

A ja bardzo chętnie przyjąłbym w końcu powrót (czy to dobre słowo?) do normalności, normalnego wyglądu, normalnej edycji kodu, a nie upierdliwego w tej formie do granic możliwości WYSIWYG, przejrzystości, itd. 

Do tego w obecnym skrypcie mamy różne dziwne błędy, które admini muszą bohatersko przezwyciężać, błędy… nieznane na normalnym skrypcie forum. :) 

Ot choćby to cytowanie, które absolutnie nie pozwala mi umieścić prawidłowego cytatu z “drunkula”, uparcie twierdząc (bo k… wie lepiej), że to cytat z Kpc21. I tak musi zostać. Ech…

A co do kolorów to mylisz się w obu przypadkach: monitor LCD mniej energii zużywa wyświetlając białe niż czarne, a wzrok znacznie mniej się męczy czytając czarne litery na białym tle, niż odwrotnie.


(Kpc21) #18

Z drugiej strony phpBB3 jest już dość mało dostosowane do obecnych standardów Internetu, jest po prostu stare. W sumie utrzymuje się już dłużej, niż powszechnie w użyciu była wersja 2 (choć nadal trafiają się fora pozostające przy phpBB2 - np. cała Elektroda, czy fora w serwisie fora.pl). Może lepiej byłoby zaczekać na phpBB4 - tylko coś nie słychać na temat jego planowanej premiery, nie wychodzą żadne wersje beta, ani nic w tym rodzaju.