Napisy spowalniają CPU w MediaPlayerClassicHC

Witam!

Używam następującego zestawu: CCCP 2009-09-09 + CoreAVC + Media Player Classic Homecinema (polecone zresztą przez uprzejmych forumowiczów) i wszystko jest ok, dopóki w opcjach MPC -> Subtitles -> Disable animations (for slow computers) jest zaznaczone. (Mówię tu o filmach 720p .mkv i .mp4 ). Gdy nie jest zaznaczone podczas wyświetlania napisów zużycie CPU dochodzi do 100%, gdy napisy znikną zużycia spada do 40%. Render mam EVR profil własny (standardowo ustawione przez CCCP), napisy wyświetlane przez MPC.

Pyatnie brzmi co to za opcja “Disable animations” i dlaczego tak spowalnia procesor? Do czego to służy?

Myślałem, że już trochę się nauczyłem o kodekach, ale cały czas coś odkrywam nowego. Dla mnie to zagadka miesiąca.

Moja konfiguracja: P4 3,4Ghz, Radeon HD 2600XT, 2Gb RAM, Windows 7.

Dziękuję za każdą wskazówkę.

A jak zmienisz Render np na domyślny? I jaką masz wersję MPC? Najnowsza to: v1.3.1249.

Ja miałem problem z napisami w plikach *mkv w MPC-HC na XP, kiedy to zużycie procka dochodziło do 100%, a film się dławił. Jakimś cudem znalazłem rozwiązanie - otóż zauważyłem, że gdy napisy mają tagi klatek podane w “{ }” to wtedy dochodzi do wyżej wymienionych problemów. Dlatego zawsze przerabiam sobie tagi na “[]” i od tej pory nie mam żadnych problemów. Zużycie procka w filmach 720p to 10-12%, bowiem korzystam z DXVA.

Jeśli włączę render domyślny, wówczas MPC nie pokazuje napisów, tylko DirectVobSub.

Wersja mojego MPC-HC to 1.3.1264.0, to chyba dlatego, że lekko zmieniona jest przez CCCP, bo mam odtwarzacz razem z kodekami instalowany.

To co jest pisane w { } to nr klatki z tego co wiem, a w [] jest czas wyświetlania. Tylko to by było jeszcze dziwniejsze, gdyby od tego zależało wykorzystanie procesora? Nadal nie rozumiem o co chodzi? :slight_smile:

Poważnie, sam się do dziś dziwię, ale od kiedy przerabiam napisy na “[]”, to od tego czasu nie mam problemów z płynnością odtwarzania plików HD (chodzi rzecz jasna o zestaw XP+MPC+K-Lite+Domyślny renderer+VobSub).