Napisy w Divx Player!

Witam.

Mam pewien problem, otóż od pewnego czasu zacząłem używać programu Divx Player jako główny odtwarzacz filmów. Denerwuje mnie jedna rzecz, nie mogę do niego wkleić napisów. Używam najnowszej wersji odtwarzacza i widzę że jeśli kliknie się na obraz filmu jest opcja “Subtitle tracks” ale niestety jest nie dostępna. :? Ktoś poradzi? :smiley:

z góry dzięki

DivX Player obsługuje napisy w formatach .srt (SubRip), .ssa (SubStation Alpha) i .ass (Advanced SubStation Alpha).

Jeśli napisy mają tą samą nazwę co plik wideo, zostaną otworzone automatycznie - jeśli jest inaczej, przy otwieraniu pliku wideo trzeba skorzystać z opcji Use a specific subtitle file.

dzieki :smiley: działa tylko teraz wszystkie napisy mam w .txt jak można je przerobić na jeden z podanych formatów?

SubEdit-Player, SubTitle Workshop, Subtitle Tool, Subtitle Edit, …

ehh :? przerobiłem te napisy do .ass i .srt i niby divx player je widzi ale wtedy w ogóle film nie działa zawiesza się i cały czas jest jakiś błąd…

Dodane 02.07.2009 (Cz) 9:29

dobra z tym się już uporałem i działają :smiley:

tylko teraz jest jeden problem, w .str nie odtwarza polskich znaków i zamiast nich są jakieś znaczki :?

pomocy! ![-o<

Zmień kodowanie pliku tekstowego na UTF-8, korzystając np. z Notatnika (Zapisz jako… > Kodowanie = UTF-8).

BTW

A dlaczego akurat DivX Player?

Prosty program do przerobienia txt na srt i do synchronizowania z filemem: http://www.cdrinfo.pl/download/4346180650

Otwierasz film przez niego i napisy, które chcesz przerobić, zapisujesz napisy.

pfff nic z tego;/ znajduje te napisy ale mówi że nie może ich odczytać… :frowning:

UTF-8 czy Unicode?

Dobra opanowane:D działa w utf-8. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

BestPlayer tutaj

w tym playerze także można konwertować napisy z zakładki wybierz