Napisy w Divx Player!

(Adzio17) #1

Witam.

Mam pewien problem, otóż od pewnego czasu zacząłem używać programu Divx Player jako główny odtwarzacz filmów. Denerwuje mnie jedna rzecz, nie mogę do niego wkleić napisów. Używam najnowszej wersji odtwarzacza i widzę że jeśli kliknie się na obraz filmu jest opcja "Subtitle tracks" ale niestety jest nie dostępna. :? Ktoś poradzi? :smiley:

z góry dzięki

(Placio74) #2

DivX Player obsługuje napisy w formatach .srt (SubRip), .ssa (SubStation Alpha) i .ass (Advanced SubStation Alpha).

Jeśli napisy mają tą samą nazwę co plik wideo, zostaną otworzone automatycznie - jeśli jest inaczej, przy otwieraniu pliku wideo trzeba skorzystać z opcji Use a specific subtitle file.

(Adzio17) #3

dzieki :smiley: działa tylko teraz wszystkie napisy mam w .txt jak można je przerobić na jeden z podanych formatów?

(Placio74) #4

SubEdit-Player, SubTitle Workshop, Subtitle Tool, Subtitle Edit, ...

(Adzio17) #5

ehh :? przerobiłem te napisy do .ass i .srt i niby divx player je widzi ale wtedy w ogóle film nie działa zawiesza się i cały czas jest jakiś błąd...

-- Dodane 02.07.2009 (Cz) 9:29 --

dobra z tym się już uporałem i działają :smiley:

tylko teraz jest jeden problem, w .str nie odtwarza polskich znaków i zamiast nich są jakieś znaczki :?

pomocy! [-o<

(Placio74) #6

Zmień kodowanie pliku tekstowego na UTF-8, korzystając np. z Notatnika (Zapisz jako... > Kodowanie = UTF-8).

BTW

A dlaczego akurat DivX Player?

(Chillout) #7

Prosty program do przerobienia txt na srt i do synchronizowania z filemem: http://www.cdrinfo.pl/download/4346180650

Otwierasz film przez niego i napisy, które chcesz przerobić, zapisujesz napisy.

(Adzio17) #8

pfff nic z tego;/ znajduje te napisy ale mówi że nie może ich odczytać... :frowning:

(Placio74) #9

UTF-8 czy Unicode?

(Adzio17) #10

Dobra opanowane:D działa w utf-8. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

(Gryf00n) #11

BestPlayer tutaj

w tym playerze także można konwertować napisy z zakładki wybierz