Napisy w filmie


(Lukaszbobek12) #1

Witam. Kuzyn przeniósł mi z pendrive na komputer film. Jest z napisami (napisy zapisane w notatniku na poprzednik komputerze wszystko było ok). Napisy odtwarza mi tylko program DivX i to jeszcze z dużym opóźnieniem i bez polskich znaków. Pytanie brzmi: co mam zrobić by z napisami było ok i jakiego lub jakich programów do tego użyć. Pozdrawiam :wink:


(Frankfurterium) #2

Odtworzyć można na dwa sposoby:

1) Przez mechanizmy wewnątrzplayerowe (prawie każdy odtwarzacz ma coś takiego. Polecam Media Player Classic)

2) Przez uniwersalny filtr VobSub (po instalacji nazwij napisy tak samo jak film [pomijając rozszerzenie], a VobSub zrobi resztę)

Opóźnienie - stawiałbym na niewłaściwy współczynnik FPS (jeżeli napisy są w formacie klatkowym - przed dialogami w klamrach są zapisane klatki wystąpienia). Kiedyś naprawiało się to SubEditPlayerem, ale na Win7 są z nim problemy. W takim wypadku wystarczy Subtitle Workshop.


(stalesz) #3

W jakim formacie jest ten film..avi.rmvb,mpg ? Moja propozycja to AllPlayer ver.3 http://mpliki.pl/multimedia/odtwarzacze ... r_3.0_pl;/ + K-lite Codec Pack.Do filmów rmvb Real Alternative.


(adam9870) #4

Co do odtwarzacza filmów, polecam ten program: http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p ... 13060.html

Dlaczego akurat ten? Bo instaluję i nieważne, w jakim formacie mam film, to i tak ten program go odtwarza. :slight_smile: Jedyny problem dla mnie to opcje dopasowania napisów (dostępne w Narzędzia >>> Preferencja >>> z lewej strony Napisy i OSD), które są dla mnie mało przyjazne, dlatego do filmów z napisami używam zwykle: http://www.dobreprogramy.pl/Media-Playe ... 12469.html

Obsługa? Najprościej jest otworzyć program i metodą przeciągnij i upuść, przeciągnąć plik, który chcemy odtworzyć na okno odtwarzacza. Tak samo z napisami. Można też w inny sposób: po uruchomieniu programu wybieramy Plik i interesującą nas opcję Otwórz. Jeżeli chodzi o napisy, Obraz >>> Ścieżka napisów >>> Otwórz plik >>> proszę wskazać na dysku plik z napisami i kliknąć Otwórz.

Co do napisów i polskich znaków - czy jeżeli otworzysz plik z napisami nawet w Notatniku to tam, w dialogach zawierających polskie znaczki, są również widoczne te problemy?

Co do napisów i odtwarzania, w programie, który poleciłem, polecam wybrać z menu górnego Narzędzia >>> Synchronizacja ścieżki i dopasować czasy napisów względem potrzeb. O tej opcji, mimo używania VLC od co najmniej roku, dowiedziałem się niedawno z Komputer Świat - polecam, jeżeli szukałbyś swoistego przewodnika po świecie technologii, który przedstawia technologie w bardzo przystępny sposób.

Powodzenia i pozdrawiam. :slight_smile:


(Marek Krakus) #5

Cześć.Zainstaluj kodeki od Sharka- http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs, ... 13277.html

Wszystkie wcześniejsze kodeki usuń Revouninstaler w trybie zaawansowanym.Odtwarzacz polecam BestPlayer-http://www.dobreprogramy.pl/BESTplayer,Program,Windows,12658.html

Używam tego zestawu na x64 bit,i na x32 bit -i nie miałem problemów z żadnym filmem i z napisami.Bestplayer może je pobrać,a do szukania napisów polecam Napiprojekt.


(Lukaszbobek12) #6

plik jest formatu AVI File


(Krembik) #7

Polecam to co adam9870


(Lukaszbobek12) #8

ok dzięki