Napisy w Media Player Classic?

(Gosia Bodzio) #1

Witam Czy napisy do programu Media Player Classic muszą być w specjalnym formacie?Mam film który można odtworzyć w tym programie ale nie widzi mi napisów????

(FXJ) #2

Zainstaluj to: http://www.free-codecs.com/download/K_L ... c_Pack.htm

Jeśli nazwa filmu i napisy są takie same to wyświetli je od razu po odpaleniu filmu. W dowolnym odtwarzaczu (WPM10, BS-player, Winamp, itd)

(PaPuX) #3

2f0d1619e14d31da.jpg

(M Pk) #4

Ja zrobilem tam ze biore i kopiuje nazwe pliku np.Avi i tak samo nazywam napisy i DZIALA :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue:

(rafales) #5

no i tak się własnie robi. Warunkiem wyświietlania napsiów przez odtwarzacze multimediów jest to, że olik video oraz tekstowy muszą miec identyczną nazwe.

(cena6) #6

Ja tak zrobiłem i nie działa :?

(Przemekmazur) #7

Bo musisz mieć zainstalowany DirectVobSub, który znjadziesz np. w K-Lite Codec Pack 2.77 FULL i wtedy jeśli napisy i film mają taką samą nazwę napisy się wczytaja :wink:.

(rafales) #8

co ?? jak same napisy i video sie nazwia podobnie o czym ty mówisz ??

(Przemekmazur) #9

O co Ci chodzi, gdzie użyłem tam slowa podobnie? Pisałem że jeśli się ma DirectVobSub i napisay nazywają się tak jak film wtedy same sie wczytują i można mieć napisy w Media Player Classic, metoda podana przez PaPuX też jest dobra.

(Gosia Bodzio) #10

Witam zainstalowałemK-Lite Codec Pack 2.77 FULL i jest OK napisy są tylko mam problem żeby je powiększyć???Na co dzień używam SubEdit-Player i tam bardzo fajnie można wszystko regulować!...... :smiley:

(Przemekmazur) #11

klikasz na zieloną ikonkę o kształcie strzałki prawym przyciskiem myszy i wybierasz z listy DirectVobSub (auto-loading version), następnie klikasz na Arial, później znowu na Arial i masz okno wyboru wielkości czcionki, jej pogrubienia itd :).

(Gosia Bodzio) #12

OK tylko że ja nie mam żadnej zielonej ikonki mam tylko takie zakładki File View Play Navigate Faworites Help??????????

(Przemekmazur) #13

Jak uruchamieasz film, który ma taką samą nazwę jak napisy to w prawym dolnym rogu w trayu pojawia się taka zielona strzałka i na nią kliknij prawym przyciskiem myszy.

(Gosia Bodzio) #14

Dzięki za podpowiedzi wszystko działa ok! !!

(Przemekmazur) #15

Niestety nie da sie obniżyć tych napisów, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

(Mystics91) #16

Nie działa ten sposób.. wina filmu w rmvb? ;/

(FXJ) #17

Nie filmu, i nie odkopuj tematów z 2006 r.