Napraw płyty gównej w eMachines e725

Witam, w moim laptopie eMachines e725 mam uszkodzone porty USB, jako, że laptop jest jeszcze na gwarancji został wysłany do serwisu do Czech. Jednak w odpowiedzi napisali mi, że jest to uszkodzenie wywołane przeze mnie i nie obejmuje tego gwarancja, naprawa będzie wynosić około 1000zł. Laptop wrócił, zdecydowałem się nie naprawiać u nich. Możecie mi powiedzieć gdzie taką płytę zdobyć i ile by kosztował montaż takowej? I czy można tam zainstalować płytę główną od innego modelu eMachines?

Witam

W jaki sposób te proty nie działają ? Jak włożysz pendrivea to kontrolka świeci na nim że jest zasilanie ? Czy w menadżerze urządzeń są wykrzykniki przy kontrolerze USB ? Czy jak włożysz pendrivea to wyświetla Ci dymek że nie rozpoznano urządzenia ? Jeśli w serwisie powiedzieli że uszkodzenie mechaniczne tzn że prawdopodobnie masz zwarcie w porcie usb - musisz sprawdzić wszytkie porty usb czy tam nie ma przypadkiem zwartych pinów. Płyty acera mają zabezpieczenie wiec gdy jest zwarcie na portach usb to jest komunikat podczas uruchamiania laptopa. Jeśli uszkodzenia nie widać gołym okiem - może być uszkodzony mostek południowy wtedy koszt naprawy na pewno będzie droższy.

Nie ma wykrzykników w menadżerze, a i prąd nie dochodzi, bo po włożeniu pendriva nie zapalają się żadne diody.

sprawdziłeś naocznie czy nie ma zwartych pinów ?

Nie, nie mam go przy sobie, ale tak czy inaczej płyta główna do wymiany?

nie, jeśli okaże się że są zwarte piny to musisz usunąć zwarcie i wtedy powinno wszystko wrócić do normy. Przerabiałem temat na Acer 5220 i po usunięciu zwarcia było wszystko sprawne- skończyło się na wymianie gniazda usb. Możliwości naprawy jest dużo - wymiana płyty to ostateczność.

No, ale on już wrócił z serwisu, napisali, że wymiana płyty.