Naprawa avi i jego obróbka


(Blotny) #1

Ten temat nie nadwał mi się do żadnego działu, iwęc piszę go tutaj. Nagrałem pewien film programem CamStudio, ok 40min (więc podobne nagranie w rachubę nie wchodzi). Teraz chce trochę powycinać, wstawić dźwięk itp., a tu błędy... No to ściągnąłem, który umożliwia odzczyt uszkodzonych plików, GOM Player i... wszystko gra. Zadowolony włączyłem Pinnacle Video i... znów nic nie gra. I teraz pytanie:

Czy mogę jakoś ten plik przerobić, bym mógł sobie go "poedytować"? Format *.avi, waga ~ 3GB.


(Placio74) #2

A jakie to konkretnie błędy?

Jaki kodek wideo zastosowałeś w CamStudio?


(Blotny) #3

"Cannot locate video stream"

A kodek, o ile się dobrze orientuje, że dobrze mówię, to Microsoft Video 1.


(klopas) #4

ja odpalałem np. allplayer i hypercam2 i dawałem żeby nagrywał bo wstawianie dużych plików do programów często się nie udaje albo trwa wieki :stuck_out_tongue:

może sony vegas da radę?


(Placio74) #5

A w VirtualDub możesz otworzyć ten plik wideo?


(Blotny) #6

$#$#@#$%^&&*^&*&*^%#$!@ !!

*-tu sobie możecie powstawiać ciąg "mięska".

Znalazłem na tym forum jakiś program do naprawy plików. To, że rozmiar niewielki, ściągam naprawiam i zduplikował mi kilka razy ten plik. No to ja z przyzwyczajenia ciach zaznaczyłem shift+usuń i... skasowałem plik filmu. Chyba się poddaję, bo i Camtasia teraz nie daje rady nagrać i czas został tylko do poniedziałku, więc mam to... Kolejnej, 4. godziny, żeby tylko zobaczyć komunikat o błędzie, lub nic nie zobaczyć, to mi się niechce. Chyba, że ktoś pod pozorem ucięcia ręki może coś do nagrywania polecić...