Naprawa biosu po resecie do ustawień fasbrycznych - MSI 785G

Mam płytę MSI 785G ,procesor Phenom II x4 955 Windows 8.1.Nieopacznie zachciało mi się podkręcić procesor i udało się z3.200 MHZ do 4.000 Mhz ale komputer zaczął coraz częściej się zawieszać więc zresetowałem BIOS do ustawień fabrycznych .Po ustawieniu w biosie daty i godziny dalej enter i F10 komputer przestał się logować.Po włączeniu zasilania pokazuje się strona logo płyty następnie strona z logo WINDOWSA/niebieskie okienko /potem przez 10 sek. ciemny ekran i następnie niebieski ekran z poprzecznymi białymi ścieżkami następnie pojawia się znowu logo Windowsa idalej powtórka jw.i tak w kólko.Po resecie biosu jest komunikat “CMOS Settings Wrong” i polecenie aby użyć F1 albo F2 albo F11.Używałem wszystkiego i nic to nie dało dalej jest tak jak opisałem wyżej.Co może być przyczyną i jak sprawdzić?

wyciągałeś baterię?

Oczywiście ,na 10 min.Na płycie jest również przycisk do resetowania biosu z którego też korzystałem.

Ciekawe jak zrobić scandisk skoro komputer się nie uruchamia?

a kontrolowałeś temperatury procesora i płyty?! Podkręcałeś stopniowo czy od razu 4.0 i do przodu? Możesz co najwyżej go rozebrać na części pierwsze i złożyć jeszcze raz i wiesz… ![-o<

Nie kręciłem nigdy płyty MSI, ale jedna na chipsecie nForce spaliła się bez oc. po prostu komputer był zbyt długo włączony.

Być może reset ustawień biosu przestawił tryb pracy kontrolera sata z ahci na kompatybilny (lub odwrotnie). Opcja kontrolująca ustawienia kontrolera sata może nazywać się sata mode lub raid mode.

Po wielu próbach sprawdzania podzespołów okazało się,że padł dysk twardy.Po wymianie dysku wszystko jest OK!Nie wiem tylko czy dysk można naprawić bo szkoda by było go stracić . 1Tb 3 mies.

Wymienią ci go w ramach gwarancji, ale stracisz dane.

Twardy dysk padł od podkręcania procesora? :o To co ty miałeś za zasilacz?

Radix II 420W